Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem gogli VR, rozważam Oculus Quest 2 albo HP Reverb G2 V2 (to poprawiona wersja z m.in. większym obszarem wykrywania kontrolerów). U znajomego zagrałem w BeatSaber na Oculusie i bardzo mi się spodobało.

1. Czy przewód w G2 bardzo przeszkadza w grach, gdzie się sporo rusza?
2. Czy w Oculusie rzeczywiście obraz jest kiepski i przeszkadza to w lepszym "odczuwaniu" gry i filmów?
3. Czy po zwiększeniu skalowania obrazu Oculus dalej może być wykorzystywany bezprzewodowo? Nie pojawiają się opóźnienia?

Nie wiem jeszcze do jakich gier to ma być przeznaczone, prawdopodobnie większość będzie ruchowa, ale chciałbym też komfortowo pograć w samochodówki i obejrzeć film.

#oculus #reverbg2 #virtualreality #pcmasterrace
  • 12
  • Odpowiedz
@Wompierz: no to juz kwestia czy masz np mocnego peceta ,bo jesli nie to zostaje sam oculus ,i zalezy jak cenisz sobie mobilnosc,bo jednak oculusa pakujesz i grasz gdzie chcesz ,okresl do czego potrzebujesz
  • Odpowiedz
@Czaki798: Dokładnie nie określę, bo nie mam doświadczenia z VR, grałem raz na imprezie u znajomego. Sprzęt od HP znam tylko z recenzji.
Pecet jest w rekomendowanych Reverba, więc nie powinno być problemu.
Planuję raczej grać w domu. Czy Oculus ma jakieś zalety względem HP poza większą mobilnością i lepszymi kontrolerami?
  • Odpowiedz
@Wompierz: co do przewodu to na pewno jest mniej wygodniejszy od bezprzewodowego uzywania,ale da sie przyzwyczaic,czasami uzywam ladowarki do oculusa i gram i jakos mi to zbytnio nie przeszkadza jesli kabel jest dlugi i mam go przyczepionego
  • Odpowiedz
@Wompierz: mam Questa 2 od dłuższego czasu, wcześniej robiłem długi risercz jakie google

1. Czy przewód w G2 bardzo przeszkadza w grach, gdzie się sporo rusza?


Nie używałem G2, ale na Oculusie przeszkadza. Albo inaczej - bez kabla to zupełnie inny komfort, niebo a ziemia. Nie znam nikogo kto wolałby kabel gdy spróbował wireless

Są gry jak Blade and Sorcery gdzie dużo się ruszasz i obracasz, wtedy kabel przeszkadza

2. Czy
  • Odpowiedz
@Wompierz: Dla mnie jednak ten oculus jest wygodniejszy pod tym wzgledem ze po prostu zakladam go na glowe i odpalam gierki,jesli wiekszosc gierek w ktore bedziesz grac to ruchowe itd to szedlbym w questa
  • Odpowiedz
@Wompierz: imo Oculus. Kupisz nówkę za ~1600. Do tego za różnice w cenie robisz dedykowaną sieć do grania via wifi i większość gier które kupisz na oculus store będziesz mógł ograć na pc i samych goglach. Chcesz zrobić szybką rundę w jakimś fps to bierzesz same gogle, chcesz zrobić solidną sesje w jakąś inną grę odpalasz pc. Jedziesz na wakacje do rodziny i bierzesz same gogle do beat sabre.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wompierz: a jaką kartę masz dokładniej? Żeby móc komfortowo grać na G2 z SS na 100% to już niezłego sprzętu trzeba. Co do przewodu to zależy sporo od tego w co i jak się gra.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wompierz: podłączanie kabla za każdym razem żeby w cokolwiek pograć przychodziło mi z wielkim trudem. Wiem że to brzmi jak błahostka, ale uwierz mi że czasem człowiek by w coś pograł, ale jak potem się zreflektuje ile pracy wymaga przygotowanie stanowiska, to często się rezygnuje.
Bezprzewodowo za to gra się po kilku kliknięciach. Ja używam darmowego ALVR, więc najpierw odpalam klikiem serwer, a potem już zasuwam fotel i zakladam oculusa. W
  • Odpowiedz