Wpis z mikrobloga

Trochę eksperymentuję sobie z podsieciami i mam pytanie, mam komputer z adresem IP 192.168.1.30 z maską 255.255.255.192, zaś drukarkę z adresem 192.168.1.75 i maska taka sama jak PC i moje pytanie jest następujące, co muszę zrobić, żeby oba te sprzęty widziały się pomimo, że są one w innych podsieciach. Jest to realne? Nie znam się za bardzo na sieciówce, robię to sobie w ramach eksperymentu :D
#komputery #it #siecikomputerowe
  • 6
  • Odpowiedz
chciałam spróbować podzielić sprzęty, że np. w jednej podsieci działają komputery, zaś w drugiej inne sprzęty np. drukarki


@Yu_liiia: od tego są vlan-y
A dodaj sobie drugi adres do karty sieciowej xD też będzie działać i popatrz co się zmieni po route print w cmd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yu_liiia: domowe routery maja opcje guest-wifi czesto. Z tymze nie pamietam, czy zezwalaja na polaczenie z LAN do guest_wifi. BO w drugim kierunku z pewnoscia nie:)
Jak chcesz to robic na poziomie routingu, to i tak bez sensu, bo urzadzenia nadal sie beda mogly miedzy soba komunikowac, chyba ze dorzucisz aclki.

No chyba, ze to robisz totalnie dla sportu a uzytecznosc w realnym swiecie tego rozwiazania, nie ma zadnego znaczenia w
  • Odpowiedz