Wpis z mikrobloga

Przypomnę, że to co teraz się dzieje w Polsce, czyli życie w bezpiecznej i cywilizowanej części Europy mamy dzięki rządom: Lecha Wałęsy, który wynegocjował opuszczenie wojsk rosyjskich stacjonujących w Polsce. Postkomunistycznego SLD/PSL, które konsekwentnie dążyło do przystąpienia NATO i UE. PO/PSL które zacieśniało dobre stosunki z UE i zapoczątkowało budowę infrastruktury energetycznej która pozwoli na odcięcie się zupełne od tego #!$%@?łego Putina. Przypomnę, że za rządów PO mieliśmy początek deflacji i początek obniżania się stóp procentowych, co skutkowało rozbujaniem się gospodarki. Wprowadzenie korzystnego prawa na wdrożenie źródeł odnawialnych i transformacja energetyczna. Nieograniczony dostęp do środków z funduszy UE. Chęć zreformowania wojska i edukacji. Wolność prasy i mediów. Walka z ruchem narodowościowym, ONR i skrajną prawicą.

Na czym zdobył poparcie PIS: Permanentnego opluwania Wałęsy, a w tym samym czasie posiadanie w swoich szeregach "pana" Piotrowicza. Plucie na młodych i postępowych ludzi. Gnębienie przedsiębiorców i tworzenie sztucznych barier w postaci niekorzystnego prawa podatkowego. Nieustanne kłócenie się z UE. #!$%@? pieniędzy na bombelki, nietrafione inwestycje enetgetyczne, łamaniem praw obywatelskich na spółkę z konfą, łamanie praworządności, sranie na obecnego prezydenta USA, kolesiostwo w spółkach państwowych, inflacja (wywołana modelem konsumpcyjnym), obrzydzanie ludziom energetyki odnawialnej, klepanie się z proputinowską patoprawicą (Orban, Le Pen). Tania i obrzydliwa kiełbasa wyborcza w postaci 500+ oraz trzynastek i czternastek. Głoszenie putinowskich haseł wespół z konfą w stylu: "Pedalski i słaby zachód doprowadzi do zniszczenia cywilizacji eurpejskiej". Niszczenie edukacji twarzą Czarnka i ospała reforma wojska (przez 8 lat nic nie zrobili). Zawłaszczenie prasy i mediów, które są prostacką propagandą. Szastanie wartościami Bóg Honor Ojczyzna, przymykanie oka na pseudo marsz niepodległości, ONR, ruchy antyszczepionkowe; które jak się okazuje mają silne powiązania z ruską propagandą.

Wykop obserwuje prawie od początku, konto mam od 2 lat. Pamiętam zachłyśniecie się Korwinem, konfederacją, Cejrowskim, krzywą Laffera i niskimi podatkami, Mariuszem Max Kolonko, JOWami, Kukizem, obrzydzanie UE i śmianiem się z zachodnioeuropejskich wartości i kryzys imigracyjny. Myślę, że powinniśmy wszyscy zrobić rachunek sumienia. Popatrzeć co się dzieje w/na Ukrainie, w jakim kierunku zmierza nasza gospodarka, finanse i społeczństwo.

Teraz najważniejsze. Co osiągnęliśmy jako naród przez te 8 lat? Z czego możemy być dumni?

#4konserwy #neuropa #ukraina #wojna #ewatylman #cejrowski #kolonko #konfederacja #przegryw #incel #inflacja #polityka
  • 34
+: Loraczio94


@iksboks: Osobiście jestem zdania, że biorąc pod uwagę wypowiedzi Le Pen czy Orbana, którzy zdają się puszczać oko w stronę Moskwy, to w naszym interesie było i jest trzymanie się jak najbliżej USA. Moim zdaniem powinniśmy postawić jedną kartę na jak najlepsze stosunki z Waszyngtonem i zachęcić ich wszelkimi środkami, że warto z nami robić interesy i współpracować, bo jesteśmy konkretnym społeczeństwem. Czy obecny rząd jest w stanie to
@iksboks: Czyli w Twoim mniemaniu staniemy się projektem RFN_2. Jestem za, ale nasze obecne elity są za słabe. Prezydent nie potrafi sklecić poprawnie zdania po angielsku, nasz el diktator Jaro przecież mentalnie nie wychylił nosa poza Polskę. Na początku kiedy PiS przejął władzę wydawało mi się, że Mati i minister Szczerba (który bardzo szybko zreflektował się, że to co chce zrobć rząd jest przesadą i spali się wizerunkowo) to ludzie kompetentni.
@mackbig: Zawsze mógł powiedzieć "Nie" jak Białorusini i Ukraińcy. Być jak Baćka i Kuczma. Jakoś nie widzę, aby opływał w luksusy z nieczystych interesów. Gość jest bankrutem z pokojową nagrodą nobla.