Wpis z mikrobloga

@xewep10: linia orzeczeniowa jest taka, że 8,5% jest w tym przypadku w porządku pod warunkiem, że w ramy usług nie wchodzi tworzenie oprogramowania. Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda praca konsultanta SAP, ale jeżeli występuje tam programowanie w postaci jakiś wewnętrznych formuł do czegokolwiek, to jeszcze można to podciągnąć pod zarządzenie systemem informatycznych na 8,5%. Jeżeli jednak w ramach tego tworzysz jakieś rozszerzenia lub integratory w formie oprogramowania, to wchodzi 12%.
@xewep10: to może lepiej pójść do radcy prawnego i z jego pomocą uzyskać taką interpretację z KiR ? Wtedy bez większych problemów będziesz mógł się rozliczać na 8,5. A nawet jak Ci to zakwestionują to oddasz te 3,5% podatku bez żadnych odsetek/prowizji. Koszt przygotowania papierów do uzyskania takiej interpretacji nie jest przytłaczający. Aha i tak tylko informacyjnie, czas oczekiwania na interpretację PKD z GUS to teraz 3 miesiące :/ - potwierdzone
@zygmunt90: Hej, niestety jeszcze nie. To jest jakaś kpina, 15tego kwietnia dostałem informację, że otrzymali mój wniosek (wysłany w lutym). Chyba mnie zmotywowałeś, do tego żeby tam zadzwonić :D
@zygmunt90: niese wici. Dzwoniłem do GUS i przemiła Pani mi powiedziała, że mój wniosek jest w trakcie rozpatrywania. Dostają około 400 wniosków dziennie. Gdy zapytałem o rząd czasu w którym mój zostanie rozpatrzony, to jest to jeszcze około 2 miesięcy. Zajebiście :D
@zygmunt90: tak, narazie rozliczam się na 12. Faktury wystawiam z dwoma pozycjami za wczasu już (bo ja mam część prac która idzie na development czyli 12%, a część związana z wytwarzaniem oprogramowania ale nie związana z samym programowaniem - stawka 8,5). Zobaczymy co z tego wyjdzie :P
@xewep10: pisałem już o tym :) niese wici. Dzwoniłem do GUS i przemiła Pani mi powiedziała, że mój wniosek jest w trakcie rozpatrywania. Dostają około 400 wniosków dziennie. Gdy zapytałem o rząd czasu w którym mój zostanie rozpatrzony, to jest to jeszcze około 2 miesięcy.
@zygmunt90: niestety nie :/ zadzwonie tam pod koniec miesiąca i zapytam jak sprawy się mają :) w sumie, się rozliczam cały czas już przy pomocy 8,5/12 na fakturze. Najwyżej, jak coś nie pójdzie czy to w GUS czy w KIR to dopłace ten zaległy podatek :P
@zygmunt90: narazie dostałem informację, że wniosek został zrealizowany i proszą o opłatę i dane do faktury. Jak zaksięgują to wystawią fakturę i wyślą papier :) dam znać w przyszłym tygodniu co i jak.
@zygmunt90: ok dostałem odpowiedź z GUS. Wychodzi na to, że się kwalifikuje, więc teraz można składać wniosek do KIR o interpretację podatkową :) czyli za jakieś 3 miechy będzie. Ogólnie cała sprawa prawdopodobnie zamknie się w rok :D