Wpis z mikrobloga

Cześć, od niedzieli będę miał 12 dni wolnego i chciałbym gdzieś wyjechać z żoną na 10 rocznicę związku. Wybór padł na Włochy. Planuję przylecieć do Rzymu, po kilku dniach udać się do Neapolu, a potem do Bari i stamtąd już samolotem do Polski. Czy taka trasa #rzym - #neapol - #bari to dobry pomysł? Czy może polecacie jakiś inny plan wycieczki po Włoszech, a może jakąś inną destynację gdzie jest teraz fajna pogoda?

#podroze #podrozujzwykopem #wlochy
  • 4
@Murzyn1009: W sumie ładna pogoda zaczyna się już wszędzie pojawiać w zachodniej Europie, zależy jak byście chcieli spędzić ten czas wolny. Jak zwiedzanie zabytków to trasa Rzym-Neapol będzie w porządku, jak bardziej chcecie iść w kierunku trekkingu, ładnych widoków itd. to na północy Włoch też pokazuje ładną pogodę. Możecie wylądować w Bergamo i odwiedzić jezioro Como, a później przejechać nad jezioro Garda i pochodzić po okolicznych górach, w Sirmione prognoza pogody
@zakoo samego Neapolu w końcu zobaczyłem niewiele. Zwiedzaliśmy raczej okolice Neapolu, czyli Pompeje, Sorrento i dwie noce na wyspie Ischia.

Podróż z Rzymu do Neapolu pociągiem jest szybka, więc jak już zobaczyłeś wszystko co chciałeś w Rzymie to można pojechać, ale Neapol nie zrobił na mnie dobrego pierwszego wrażenia, dużo syfu i bezdomnych, być może za mało czasu tam spędziłem żeby odkryć piękno tego miasta.