Wpis z mikrobloga

Czy posiadając IKE Obligacje można w jakiś sposób sprawdzić stan konta i dane zakupionych obligacji bez konieczności wizyty w placówce? Np. czy mając konto IKE Obligacje można zalogować się na www.obligacjeskarbowe.pl i sprawdzić stan rachunku? W serwisie transakcyjnym jest tylko informacja o braku możliwości zakupu dla IKE.

#ike #obligacje #pkobp
  • 12
Np. czy mając konto IKE Obligacje można zalogować się na www.obligacjeskarbowe.pl i sprawdzić stan rachunku?


@ofdm: Dokładnie, jak będziesz miał konto na obligacjeskarbowe.pl, to poza możliwością kupienia obligacji z wolnej ręki, że tak powiem, będziesz mógł również sprawdzić stan kotna w IKE Obligacje.
Jeśli będziesz oczywiście takie posiadał, to automatycznie Ci sparuje po Twoich danych osobowych.
@minvt: Dzięki za informacje. Po założeniu konta IKE Obligacje trzeba założyć jeszcze dodatkowo "normalne" konto na obligacjeskarbowe.pl żeby podejrzeć stan na IKE? Nie zostanie założone automatycznie razem z IKE?
@ofdm obligacje IKE nie są obsługiwane w serwisie internetowym, jest tam do nich tylko podgląd. Zakup obligacji w ramach IKE odbywa się na podstawie wpłat kierowanych na rachunek rejestrowy zgodnie z dyspozycją DNOS podpisaną w placówce i w ramach rocznego limitu na dany rok. W sytuacji, gdy nie posiadasz obligacji nabytych poza IKE, a masz otwarte konto IKE Obligacje i chcesz mieć dostęp do informacji o tym rachunku przez Internet, wówczas w
@EkspertPKO: > W sytuacji, gdy nie posiadasz obligacji nabytych poza IKE, a masz otwarte konto IKE Obligacje i chcesz mieć dostęp do informacji o tym rachunku przez Internet, wówczas w Punkcie Sprzedaży Obligacji lub Punkcie Obsługi Klienta jest dodatkowo otwierany standardowy Rachunek Rejestrowy.

Podczas zakładania konta IKE Obligacje w punkcie sprzedaży obligacji jasno zapytałem o możliwość dostępu do informacji o tym rachunku przez internet i usłyszałem stanowcze "nie da się". W
via Wykop
  • 0
transakcyjnym jest tylko informacja o braku możliwości zakupu dla IKE.


@Kolczaneiro: Można sprawdzić przez portal, obligacje w ramach IKE mają tam oddzielną zakładkę
@Kolczaneiro: wiem, że złota łopata dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale może komuś się przyda

ale dopiero co przerabiałem temat i z tego bełkotu na stronach PKO robiło mi się już słabo plus "szanowna pani z oddziału" twierdziła, że się nie da (dwa niezależne oddziały - jedne gdzie zakładałem IKE i najbliższy mnie). Tu oficjalne konto PKO pisze, że trzeba iść do oddziału. A tymczasem od
Dopiero zlecenie zakupu jednej obligacji "dokończyło proces"


@Navarre ale to zlecenie zakupu sam zlecałeś? Bo na IKE-OBLIGACJE nie dokonuje się zleceń zakupu jak na standardowym rachunku rejestrowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) działa to tak, że podpisujesz w Oddziale dokument o dyspozycji zakupowej (ile % kasy ma iść na jaki rodzaj obligacji) i po przelaniu hajsu zakupy dokonują się automatycznie.
@Kolczaneiro: zlecenie zakupu było do uruchomienia zwykłego rachunku rejestrowego. Jakby do pełnego aktywowania konta maklerskiego. Jak się zarejestrowałem miałem tylko tą pierwszą sekcję a w niej był chyba tylko zlecenie zakupu i jakaś druga opcja. Stwierdziłem, że wpłacę stówkę i najwyżej będę mieć jedną obligację. Ale jak zlecenie zakupu przeszło konto "aktywowało się do końca" i teraz widzę tą sekcję z IKE.
Navarre - @Kolczaneiro:  zlecenie zakupu było do uruchomienia zwykłego rachunku rejes...

źródło: IKE

Pobierz