Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Szukam biura księgowego. Zapoznałem się z ofertą kilku lokalnych biur i zastanawiam się czy wszystkie są takie "nieelastyczne" oraz czy w ogóle muszę się ograniczać do biur lokalnych. Co do braku elastyczności to np. chcą, abym drukował wszystkie faktury. Gdy zaproponowałem, że będę wysyłać gotowy do importu plik JPK to się (przeważnie) nie zgadzają. Faktur zakupowych mam tylko kilka w miesiącu, więc zaproponowałem że będę wysyłać skany. Też nie.

Pracuję zdalnie, ryczałt, znikome koszty, jeden pracownik, JDG. Nie mam jakiejś szczególnej frajdy w odwiedzaniu biura co miesiąc lub wysyłaniu faktur kurierem, ponadto drukowanie dokumentów uważam za marnotrastwo papieru.

Może ktoś z was prowadzi biuro lub może jakieś polecić?

#biznes #ksiegowosc #kiciochpyta
Pobierz Jonn - Szukam biura księgowego. Zapoznałem się z ofertą kilku lokalnych biur i zastan...
źródło: comment_1649154105pUATXvwZ2id62fQVGOayBo.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jonn: ja mam w InFakt. Nic nie drukuję (poza raz na rok jedną kartką z remanentem), wszystko online w systemie jest.

Mają wady, zależy na jaką księgową trafisz.

Mogę odpowiedzieć więcej i dać link z referalem.
jest kilku księgowych


@odysjestem: już jestem, poczułem woń hajsu ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Jonn: dziwne masz okolice. Takiego z małą ilością dokumentów i przesyłającego jpk tudzież skany, to tylko po rączkach całować ... za odpowiednią stawkę ;p
@Jonn: w teorii nie można odliczyć VAT bez oryginału faktury.
U nas też wymagamy oryginałów dokumentów. Z niektórymi można ustalić drukowanie faktur sprzedaży (nie z JPK), choć jest to nierealne gdy jest kasa fiskalna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: wiesz, sprzedażowe dałoby się dogadać bo to jakieś 5minut druku więc dodatkowe 10 zł.
Ale zakup jest zawsze problemem bo tak jak pisałem - żeby odliczyć VAT trzeba mieć oryginał w ręku. Nie wiem jak inni to obchodzą ale u nas by też nie przeszło.
@niegwynebleid: co prawda to nie to samo co zwykła faktura zeskanowana, ale ...

https://www.podatki.gov.pl/vat/wyjasnienia/od-1-stycznia-rusza-krajowy-system-e-faktur/

to co oni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tutaj podobnie piszą:

E-fakturami są zatem faktury wysyłane w formie ustrukturyzowanych komunikatów (jak np. XML), jak i w innych formatach elektronicznych (np. w formacie PDF czy JPG). W interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 6 lutego 2018 r. o sygn. 0115-KDIT1-3.4012.1.2018.1.AT wskazano, że: „Ustawodawca nie
@Jonn: elastyczność biur rachunkowych zależy w dużej mierze od tego czy maja sprawdzone rozwiązania i procedury do np. importu sprzedaży z JPK i są na to chętni, bo nawet przy automatycznym imporcie biuro wciąż ponosi odpowiedzialność wobec klienta za prawidłowe rozliczenie i jest w branży jedno z podejść, że importowane dokumenty podlegają weryfikacji tak samo jak inne. Dodatkowo może być tutaj wymiar taki, że jeżeli dane biuro czuje się dobrze w
@Jonn polecam od siebie Srebrne Rachunki https://srebrnerachunki.pl/ biuro działa przede wszystkim zdalnie i posiada klientów z całej polski. Nawet umowę można podpisać bez wychodzenia z domu. Faktury możesz śmiało wysyłać cyfrowo, bo nawet ten sposób jest wygodniejszy. Także polecam :)

PS biuro pracuje na wfirmie także wszystko można sprawdzić w każdej możliwej chwili
@Jonn: Ja sobie prowadzę w Infakt(reflink ze zniżką). Jak przyjdzie kontrola to wydrukuje. Papierowe trzymam tylko te co otrzymałem papierowe. Ale jeszcze na stacji benzynowej robie zdjęcie apką i gotowe. Dane same się odczytują, na koniec miesiąca siadam, sprawdzam czy odczytało OK (raz na jakiś czas zdarzy się błąd np w dacie) i klikam na każdej kosztowej "księguj", wyłam JPK, wysyłam DRA, płace ZUS, (dochodowy i VAT raz na 3