Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem, gdyż mój ortodonta mnie mówiąc wprost oszukał.
Zacząłem leczenie około półtorej roku temu, ortodonta zapewniał mnie, że leczenie będzie polegać na przesunięciu wszystkich zębów w przód, i przerobieniu trójek na dwójki (nie mam dwójek). Tak również była sporządzona umowa. Dziś się okazało, w zasadzie przez przypadek, że na takie leczenie nie ma szans, i że jest szykowane miejsce pod implanty. A jak wiadomo, nie jest to tania rzecz, i w sumie spadło to na mnie trochę z zaskoczenia. Jest opcja zerwania umowy? Obecnie się przeprowadziłem więc mam do niego dosyć daleko, a poza tym nie za bardzo chce mu płacić, skoro mnie tak oszukał.
#ortodonta #prawo #kiciochpyta #dentysta #zalesie
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATLETICO: Masz plan leczenia na leczenie bez implantów, a lekarz bez poinformowania ciebie prowadzi ci leczenie pod implanty? Plan leczenia może się nie powieść i powinieneś być o tym poinformowany, gorzej jak wyjściowo zaczął tak prowadzić leczenie, wtedy może warto byłoby skonsultować się z prawnikiem. Mąż był w podobnej sytuacji tylko, że poszliśmy do innego ortodonty przez założeniem aparatu, a niestety po usunięciu zębów (mąż nie miał jednej piątki i miał
@SkrytyZolw: no tak, mam napisane w umowie na czym będzie polegało leczenie, z resztą doktor sam to przyznał. Dowiedziałem się przez przypadek, bo dzisiaj na wizycie przyjął mnie inny lekarz, może praktykant, i zapytał właśnie o implanty, a ja mu powiedziałem że ma być inna metoda zastosowana. On to powiedział mojemu głównemu lekarzowi i tak wyszło wszystko na jaw. Wcześniej żadnej informacji, a jednak to bardzo ważne, bo bym się lepiej
@Opportunist: takie rady możesz dla kolegów z podwórka "na chłopski rozum" zachować. Mało który ortodonta podejmie się leczenia "po kimś", tym bardziej bez historii leczenia i dokumentacji.