Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest jakiś skuteczny sposób na "bezpieczne" wynajęcie mieszkania? Otóż przez 5 lat wynajmowaliśmy z żoną nasze mieszkanie młodej studentce, bezproblemowa młoda dziewczyna wyprowadziła się z czasem ukończenia studiów. Na jej miejsce znaleźliśmy parę. Po 3 miesiącach przestali płacić nam pieniądze. Pomimo podpisanego najmu okazjonalnego nie chcieli opuścić mieszkania czując się bezkarni. Prawie 6 miesięcy walki (sądy, policja nic nie dały) wynieśli się sami. Mieszkanie było w okropnym stanie. Od ponad 2 lat mieszkanie stoi puste, ale niestety sytuacja finansowa i rosnący kredyt zmusza nas do wynajęcia mieszkania. Jest jakiś 100% sposób dający NAM WŁASCICIELOM ochronę? Wiem, że to pytanie brzmi absurdalnie, ale niestety ten wpis nie jest zarzutką.
#wynajem #nieruchomosci #nieruchomosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624c8667dd57b671078a8a7f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 43
@AnonimoweMirkoWyznania: ja kiedyś wynajęłam parze studentów (pierwszy rok) i na duży plus było, że ich rodzice byli obecni na „oględzinach” i to na nich była podpisana umowa. Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie, miałam pewność, że są wypłacalni (wygooglowałam ;)) i że interesują się dzieciakami oraz tym co robią. Było na tyle miło i uczciwie, że nawet jak potrzebowali dokupić meble, to znaleźli coś w rozsądnej cenie na allegro, kupili za swoje, a
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie ma pewnego. Ale mozesz minimalizowac ryzyko.
Najem okazjonalny. Trzwba podpisac u notariusza. To duzo osob odstrasza.
Kolejna sprawa to wysoka kaucja. 2 czynsze takze odstrasza duzo sciemniavzy.
Oraz ze musza na siebie przepisac liczniki.

Nie ma 100% pewnosci, ale kumulujac te rzeczy mocno obnizasz ryzyko.