Wpis z mikrobloga

Da się w figmie zablokować zooma?
Często oddalam i przybliżam ctrl+scroll, przez co wracając do pierwotnego stanu nie zawsze trafiam w 100%
Muszę się pilnować, bo później proporcje całej strony mi się nie zgadzają i muszę poprawiać. Ciężko oduczyć mi się tego nawyku zoomowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#figma #grafika #grafikakomputerowa #ui
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@Damianowski: niestety nie, próbowałem też inne skróty sobie zmieniać i bez skutku, community figmy jest zalane postami żeby dodali zmianę klawiszy, bo w sumie to jest jedną z większych wad. Jak pracujesz na macu to możesz spróbować przez ustawienia Klawiatury sobie zmienić niektóre skróty, ale na Win pozostaje jedynie jakiś zewnętrzny program który zmieni ci układ klawiszy :P
  • Odpowiedz
@Damianowski: Na tyle weszło mi to w nawyk, że czasami bezwładnie pomacham scrollem i wduszę skrót ;D Inna opcja to zbindowanie w myszce tej kombinacji, wtedy łatwiej się przymusić do tego nawyku.
  • Odpowiedz
Inna opcja to zbindowanie w myszce tej kombinacji, wtedy łatwiej się przymusić do tego nawyku.


@zajente: o to to! mam w sumie dwa przyciski w myszce których nie używam. Dzięki za pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Damianowski: warto wyrobić sobie odruch klikania cmd+0 aby zobaczyć widok 100%.
Ewentualnie na drugim ekranie możesz mieć włączony widok prototypu frame'a na którym pracujesz i wówczas masz na żywo podgląd 100% na jednym ekranie a na głównym możesz powiększać i pomniejszać i patrzeć na szczegóły ;)
  • Odpowiedz