Wpis z mikrobloga

Tak się ze mnie znajomi kredyciarze śmiali że na razie wolę wynajmować. Że jestem głupi bo przecież rata kredytu jest niższa niż wynajem i że mieszkają na swoim - tymczasem ja mam odgadną dobrą umowę z właścicielem (zawsze płacę na czas i nawet odświeżyłem mieszkanie) - 1700 zł za mieszkanie 60m2 a oni z tego co wiem to płacą już 2900 za klitkę na przedmieściach xD Jakoś ostatnio nie chcą rozmawiać o swoim kredyciku xD

Przeczekam kilka lat i kupię sobie mieszkanie za połowę ceny jak tak dalej pójdzie

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #bekazpodludzi
  • 44
@Viado ty to chyba wynajmujesz ode mnie. Mam takiego dzbana na mieszkaniu, od 6 lat powtarza że będzie budował jak bańka pęknie xD Najpierw płacił 1500, teraz 2000, zaraz mu podniosę na 2500 bo kredyt. A tak naprawdę kupiłem za gotówkę 6 lat temu za 210k, i dzban zaraz mi spłaci mieszkanie ()
@Viado: kredyt wzięty w 2018, 188k kwota, raty niestety zmienne, mieszkanko 70m2 w czworaczku na przedmieściach Gdańska, własne miejsce parkingowe przed domem na dwa samochody, kawałek ogródka na tyle, żeby dzieciak miał się gdzie wybiegać. Kanaliza, światłowód, wszystko elegancko.

Rata w 2018 - 890zł
Potem raty zmalały do 729
Teraz w kwietniu już zajebią 1050zł.

Szczerze? Aż tak mocno po dupie nie oberwałem, w międzyczasie zmieniłem pracę na lepiej płatną więc
@swinkapl: xd przecież wszystkich których dotyczy temat nie stać na mieszkanie/dom. To że stać cię na kredyt na mieszkanie nie znaczy że stać cię na mieszkanie, a jak teraz widać wielu nie było stać nawet na kredyt skoro teraz tak płaczą.

I nie każdy kogo stać na kredyt go bierze. Nie ma takiego obowiązku. W wielu przypadkach jest to nieracjonalne. Ale cóż żyjemy w Polsce i jak to tak bez mieszkania,