Wpis z mikrobloga

@lesniok: Bezpiecznie nigdy nie jest, na 10000 osób trafi Ci się jedna konfliktowa i trzeba się będzie sądzić pół roku, a dla was to pół roku bez pieniędzy z tego pokoju. Niby jest opcja umowy notarialnej polegająca na poddaniu się wynajmującego egzekucji, co w łatwiejszy i szybszy sposób pozwoli Ci się takiego delikwenta pozbyć, tak są to dodatkowe koszta i problemy po stronie wynajmującego i zniechęca to potencjalnych najemców.

Dam Ci
@lesniok: na pokoje? CZyli celujesz w studentow?
Czy w ludzi co potrzebuja sypialni i chcesz zrobic to jako mikrokawalerki?

Tak czy siak:
1) Najem okazjonalny odstrasza duzo januszy
2) Przepisanie licznikow na najemce
3) kaucja w wysokosci x2 czynsz
3) poteznyprotokol zdawczo odbiorczy wraz z wypisyanmiy elemntami i ich wartoscia np. TV philips 5000 PLN, prakla Samsung 2000 PLN
4) Zrobilem blad i sa x2 punkty 3) :D
5) Nie ma
@lesniok poczytaj trochę na wynajmistrzu. Pierwsza rada. Jak ktoś chce rozbić płatność kaucji to znaczy że go nie stać na twoje mieszkanie. Druga: Weryfikuj najemców. Śmiało możesz prosić o okazanie ostatniego pitu lub 3-6 ostatnich przelewów od pracodawcy. Jeśli ktoś się oburzy to nara. Lepiej dmuchać na zimne, bo eksmisja jest teraz właściwie niemożliwa.
@lesniok: Tutaj masz jakies podstawowe wzory umow: https://www.nieruchomosci-online.pl/porady/wzory-umow/wynajem-dzierzawa/ nie sa one pewnie najlepsze, ale nie sa tez najgorsze. Generalnie wszystko jest z Kodeksu cywilnego, wiec powinno Cię chronic :) I tak jak mowi kolega wyzej - sprawdzaj, weryfikuje - nie bierz studentow, ani rodzin z dziecmi, bierz klientow korporacyjnych - oni sa najbezpieczenijsi zazwyczaj. Tez zalezy co to za mieszkanie oraz jaki ma standard :) Bo klient korporacyjny nie wezmie mieszkania
@Tical94 a ja byłem świadkiem gdzie lokatorzy przez lata zadłużali mieszkanie bo rachunki na właściciela nie płacili i nic im nie mogli zrobi najem u notariusza okazjonalny.
@Marvel7 No to widocznie ujowa tam policja u ciebie bo u mnie przyjechali o 12ej, właściciel dał typowi 5h na spakowanie i ogarnięcie transportu A policja jeszcze raz przyjechała o 17ej żeby się upewnić ze typ się wyniósł