Wpis z mikrobloga

Powinno się polonizować uchodźców.
Oczywiście nie tak że wypierac z nich wszystko co ukraińskie ale jeśli te dzieci mają tu mieszkać już swoje całe życie to po pierwsze powinny być Polakami.

Różne duże mniejszości narodowe, religijne itd to predzej czy później problemy wewnątrz kraju. Trzeba dążącyc do tego żeby główna wartością tych ludzi było bycie polakami.

Przecież mamy przykład na zachodzie co się dzieje jak sie to olewa. Powstają getta, lokalne konflikty. USA niby przykład wielokulturowości a miasta i tak podzielone jak od linijki na grupy etniczne bo każdy chce ze swoimi.

Tu mamy taki plus że nie dzieli nas kolor skory.

To co ciekawego było w tym artykule to że zdaniem nauczycielki przez lata nauki zdalnej dzieci utraciły umiejętności społeczne. Nie pomyślałem o tym a przecież dzieci w okresie w którym najmocniej się rozwijają zamiast siedzieć z kolegami to siedziały przed komputerem samemu w pokoju. Zero rozwijania umiejętności emocjonalnych
#ukraina
Kantar - Powinno się polonizować uchodźców.
Oczywiście nie tak że wypierac z nich ws...

źródło: comment_1649413274OA5KqS2yd2VgumbQ43J8fA.jpg

Pobierz
  • 6
@Kantar: Generalnie kardynalny błąd w rozumowaniu autora. Jakbyśmy im siłą założyli szkołę na Ukrainie i kazali się uczyć Polskiego to byłby problem. A jak przyjechali i się uczą to normalna sprawa.

Gdzie był pan Anton Ambroziak, autor tego wysrywu, gdy w szkole ja byłem przymusowo anglicyzowany poprzez obowiązkowe lekcje języka?
@Kantar: Co dokladnie rozumiesz przez polonizacje?
Sam fakt, żeby nauczyli się mówić po polsku, czy też chciałbyś przechrzcić ich na katolicyzm, zakazac rozmów po ukraińsku, odebrać im obywatelstwo i oczekiwać, że będą czuli sie polakami? (I to w momencie kiedy duma narodowa w ukraincach chyba nigdy nie była tak silna xD)
@pannazuzanna: to Co przez nią rozumieją nauczycielki w artykule.

Ich zdaniem te dzieci mają być Ukraińcami mieszkającymi w polsce i trzeba je uczyć po ukraińsku i ukraińskiej kultury itd.
Nie robienie tego to ich zdaniem polonizacja

Teraz za wcześnie by o tym mówić ale jeśli za X czasu zdecydują że mają tu mieszkać to ja chcę żeby czuli się Polakami ukraińskiego pochodzenia
@Kantar: Mieszkając w polsce powinni uczyć sie tego co polacy tu zgoda, natomiast jezeli ukraina zorganizuje ukrainskie szkółki gdzie będą sie dodatkowo uczyć ukraińskiego i swojej historii to jak najbardziej powinni mieć na to zgodę. Integracja jest ważna ale bezwzgledna asymilizacja prowadzi do buntu, zwłaszcza, że nie są to emigrancji ekonomiczni tylko jednak ludzie których rodziny ginely za Ukrainę, mają silnego ducha patryjotyzmu i bezwzględnie mają do niego obecnie prawo, proby