Wpis z mikrobloga

  • 0
Mam pytanie. Jak sprawdzić czy kabel ma przebicie? Mecze się z rozładowującym akumulatorem i chcialem sprawdzić kable plusowe.

Oczywiście odlacze je od skrzynki bezpieczników, ale jak sprawdzić czy któryms z kabli spierdziela mi prąd? Pod ręką jedynie miernik.

Pobór 0.12 ampera na postoju

#elektryka #mechanikasamochodowa
  • 5
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@megawatt: właśnie, że nadal ucieka.

Wyciągnąłem dosłownie wszystkie bezpieczniki w skrzynkach rozsianych po całym samochodzie i dalej to samo.
  • Odpowiedz
@kreA: Robisz dostęp do akumulatora, zamykasz auto z pilota, rozłączasz klemę, pomiedzy klemę, a kabel wpinasz dwie końcówki miernika (jedną na klemę, jedną na kabel), miernik ustawiony na amperomierz prądu stałego, czekasz 5-10 minut aż wszystkie systemy samochodu "pójdą spać". Po kolei wypinasz bezpieczniki, jak po wyjęciu któregoś prąd spadnie do wartości rzędu 0.04 ampera, to masz winny obwód.
Następnie idziesz po kablu i odłączasz kolejne rozgałęzienia, bo z jednego bezpiecznika
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fuck_yeah: to wiem, ale pytam się jak sprawdzić stan kabla plusowego - tego który idzie z akumulatora z klema, aż do skrzynki bezpieczników. Jest cały w tej czarnej szmacie i dostęp ciężki do niego, a wychodzi ich aż 4 z jednej skrzynki bezpieczników, do drugiej.

Mercedes w203
  • Odpowiedz
@kreA: przetarcie izolacji to by kabel upaliło przy tym co akumulator potrafi.
Albo jest jeszcze jedna skrzynka z bezpiecznikami, albo coś jest podpięte z pominięciem fabrycznych skrzynek. Dokładany alarm albo lokalizator, immobilizer?
  • Odpowiedz