Wpis z mikrobloga

Zabrałem się za projekt radia internetowego z zalegających gratów.
Audio z OrangePi idzie z minijacka karty dzwiekowej na usb do płytki wyciągniętej ze starego głośnika BT.

Dwa problemy:
- domyślny tryb głośnika to BT i dopiero włożenie minijacka przełącza w tryb AUX, który chciałbym żeby był domyślny. Gdzie szukać informacji jak to przerobić / może ktoś wie jak?
- karta dzwiękowa na USB ma jakieś zakłócenia słyszalne wyraźnie jak jest cisza (tani chińczyk za 5zł), coś mogę z tym zrobić?

Prosze o wyrozumiałość kompletnie się na tym nie znam.

Wiem że mogę kupić DAC do raspberrypi, ale celem projektu jest stworzenie go z tego co mam no i w sumie to już działa :P

#raspberrypi #elektronika
  • 4
domyślny tryb głośnika to BT i dopiero włożenie minijacka przełącza w tryb AUX, który chciałbym żeby był domyślny


@JohnOliver: włożyć minijacka :-) albo rozebrać głośnik i zrobić zworkę na linii detekcji minijacka

karta dzwiękowa na USB ma jakieś zakłócenia słyszalne wyraźnie jak jest cisza


Sprawdź jakość sygnału na wyjściu karty na słuchawkach.
Jeśli szumy dalej będą słyszalne to wymień kartę lub zasilacz do orange.
Jeśli nie będą słyszalne to pewnie pomoże
@zetisdead: Czy jak zrobię zworkę to nie będzie to tak samo jakby jack był ciągle włożony? Jak kabel jest w środku i robię reset sprzętu to i tak jest domyślny BT i muszę wyciągnąć i włożyć minijacka.
@zetisdead: Ten 555 brzmi całkiem nieźle, poczytam.

Co do karty na USB, sprawdziłem na PC i jest czysto. Wyszło na to że to ładowarka USB Tronsmart, a właściwie jakaś dziwna technologia VoltiQ. 2x VoltiQ, 1x QC3, na QuickCharge jest OK. Dzięki za pomoc w diagnozie.