Wpis z mikrobloga

Właśnie oglądam sobie filmy z różnych wesel obcych ludzi i takie feelsy mnie złapały, że ja #!$%@?..
- Hajtający się młodzi ludzie, którzy znają się od liceum (maks. 25 lat, albo i młodsi),
- Szczera radość rodziców i rodziny z zaślubin ich dzieci,
- dużo znajomych, przyjaciół, z którymi łączy ich silna więź,
- zero problemów finansowych, bo bogaci rodzice wszystko finansują,
- i pan młody, który zbija przyjacielską i sugestywną piątkę ze swoim ojcem, która (ta piątka) przemyca informację w rodzaju: "dziękuję ci tato, że dawałeś mi przykład, że byłeś moim mentorem, że słuchałeś moich potrzeb, że byłeś dla mnie wzorem, że nauczyłeś mnie życia, że nauczyłeś mnie rozmawiać, że zawsze mogłem na ciebie liczyć, że jak potrzebowałem pomoc to mi pomagałeś, że byłeś dla mnie solidnym przykładem jak być dobrym obywatelem, ojcem i partnerem dla swojej kobiety. Teraz z tym bagażem doświadczeń i nauki sam staję się mężem dla kobiety mojego życia, a w przyszłości zostanę ojcem dziecka, które wychowam tak samo dobrze jak ty mnie. Dziękuję" I to wszystko zawarte w jednym prostym geście - przyjacielskim zbiciu piątki pana młodego ze swoim tatą.

i powiedzcie mi jak osoba, która nie miała normalnego dzieciństwa, zdrowych wzorców, nie doświadczyła miłości, zrozumienia, opieki, nie włożono wysiłku w jej wykształcenie i nie budowano w niej poczucia własnej wartości ma zostać w przyszłości dobrym mężem albo żoną?
No #!$%@? nie da się, bo żeby coś dać najpierw trzeba to mieć, bo jak dać komuś miłość albo jak dać komuś poczucie bezpieczeństwa albo jak dać komuś szczęście jak samemu się tego nie doświadczyło.
#przemyslenia #wesele #slub #milosc
zloty_wkret - Właśnie oglądam sobie filmy z różnych wesel obcych ludzi i takie feelsy...

źródło: comment_1649644649WjATtDiVrfo4bZZlKsaFkY.jpg

Pobierz
  • 135
@zloty_wkret: ogólnie chciałem jeszcze dopisać, że imo to działa w dwie strony i osobiście poznałem przypadki kiedy to dziewczyny nie potrafiły najprostszych czynności życiowych związanych z okazywaniem troski, i uczuć do drugiej osoby, gdyż życie im po prostu tego nie pokazało. Spotkałem się również z dziewczyną która mimo tego, że w życiu nie miała lekko umiała kochać, umiała okazywać uczucia i być w tym wszystkim naturalna. Więc nie ma reguły na
@zloty_wkret: Zwykle ludzie którzy mieli trudne dzieciństwo mają bardziej rozwinięte ciało migdałowate przez co sa duzo bardziej wrażliwsi i patrza troche inaczej na świat niz zwykli ludzie.

To, że sie miało strasznego ojca może służyć jako antyprzykład, łatwiej zauważyć kiedy powielemy zły, niewłaściwy schemat, jest jedna rzecz która jest jednak w tym najgorsza, zły ojciec który widzi jak dobrze postępuje jego dziecko może myśleć i napawać się, że dobrze Cie wychował
@zloty_wkret: Niestety... Zostało tylko te doświadczenia z domu starać się przekuć na coś dobrego. Ja się cieszę, że nie jestem jak ojciec. Służy mi raczej jako przykład jak się nie zachowywać. Ale zauważyłem, że im starszy jestem to tym bardziej brakuje mi ojca - przyjaciela. Kogoś kto mógłby mi pomóc wejść w dorosłość, pojechał ze mną obejrzeć auto, nauczył czegoś i pogadał tak po prostu, normalnie przy piwku... Takie wydawałoby się