Wpis z mikrobloga

Czy przepływomierze masowe trzeba okresowo legalizować/walidować? Przepływomierz jest częścią urządzenia dozującego wodę demi do mieszalnika. Okresowo ważę dozę minimalną, maksymalną i gdzieś po środku. Na tej podstawie stwierdzam że urządzenie jest sprawne i przekazuję do eksploatacji. Ale wolę się upewnić. Chodzi mi o podstawę wynikającą z przepisów, a nie czy warto. Sam nic nie znalazłem.
#utrzymanieruchu #audyt #iso
  • 5
@bbr555: Z żadnych przepisów prawa to nie wynika. ISO 9001 nakazuje sprawdzać okresowo istotną aparaturę pomiarową, ale to zależy od Waszych procedur co nią jest.

Inna sprawa - sorry, ale ważenie tego co przepływomierz odmierzył to nie wiarygodna metoda walidacji przepływomierza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Inna sprawa - sorry, ale ważenie tego co przepływomierz odmierzył to nie wiarygodna metoda walidacji przepływomierza


@Wiskoler_double: Ja w zasadzie nie sprawdzam przepływomierza. Mam "urządzenie do precyzyjnego dozowania wody demi", czy jakość tak się to nazywa. Nie ja nazywałem, taki stan zastałem. Przepływomierz na rurociągu ze stacji wody. Jakiś kawałek panelu gdzie wybierasz ile wody i do którego urządzenia ma podać. Jest to zawsze, tylko woda demi.
Patrzyłem pobieżnie w manual