Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
#kredythipoteczny #nieruchomosci #banki

Dużo ostatnio jadu wylewają wykopki na kredyciarzy. Zastanawia mnie przyczyna i kim są (jaki status społeczny mają itp.) te osoby.

Dlaczego o to pytam?

Zachowanie części użytkowników jest parafrazą pracodawca = złodziej
Dla uściślenia - kredyciarz płacił odsetki przy zmiennych stopach na poziomie 0,23% - był zlodziejem. A teraz ma cierpieć!

I nie chodzi o to, że jest mi żal kredyciarzy - trzeba zdawać sobie sprawę z ryzyka, że jak wskoczysz na rolkach na rampę to możesz sobie #!$%@? ten głupi ryj. ¯_(ツ)_/¯

wracając do początku - kim są wykopowi hejterzy?
- jaki mają status społeczny?
- w jakim kręgu znajomych się obracają?
- jakie mają wynagrodzenie i w jakiej branży pracują?
- jakie mają perspektywy i plany na swój rozwój?
- z kim dzieła życie, dom, pokój czy nawet łóżko?
I ostatnie
- nie mają w swoim gronie rodziny i znajomych nikogo, kto teraz przez swoją głupotę lub nieszczęście (strata pracy dla przykładu) są teraz w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia?
  • 57
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zenon_z_chorzowa1: ale dlaczego są nikim?
Wiem, że pytanie śmierdzi wódka przy stole w kuchni w trakcie domówki i zachęca do filozoficznego #!$%@? - ale serio pytam.

Może odpowiedź jest trywialna - są to gnojki bez doświadczenia życiowego, chęci do zmian czy nawet sztucznego ograniczania swojej perspektywy na lepsze życie?
@ehisedi: Zawsze podobał mi się cytat, wiedza nadyma głupiego, daje pokorę mądremu. Jest pewien typ ludzi którzy się nadymają bo właśnie się dowiedzieli ze posiadanie kredytu jest mocno nieopłacalne, wydaje im się ze wiedza wszystko i teraz dzięki tej tezie snują teorie ze ktoś zamiast płacić 2000 będzie płacił 4000 to się zesra. Myśli ze cały świat jest taki jak ten wyobrażony w jego małej główce. Wtórują mu pozostali, którzy pieprzą
@ehisedi hejter here.

Hejtuję dlatego, że kredytobiorcy uważają się za pokrzywdzonych, mimo że przy oprocentowaniu mniejszym od inflacji efektywnie zyskują. Fakt - mogą mieć chwilowo dużo większą ratę, ale mamy super niskie bezrobocie i są opcje dorobienia sobie, by przetrwać ten okres. Za kilka lat jeśli utrzyma się sytuacja (inflacja 10-14%, stopy nie przebiją 8%) to będą mega wygrywami. A jak się boją to mogą sprzedać nieruchomość i być do przodu względem
@ostatniwrankingu głosy, że WIBOR to oszustwo pojawiają się tu codziennie. Takie gadanie to dla mnie mówienie, że się jest oszukanym. Facebooka odinstalowałem z telefonu, a przez przeglądarkę słabo działa, ale czasem tam wpadnę
@ostatniwrankingu no i tu się nie zgodzę, bo jakoś nie odlatuje o kilka punktów procentowych od stopy bazowej. Taki WIBOR 6M powinien być średnia wartością stopy od teraz do września i myślę, że będzie miał wartość nawet niższą
@Leithain: mówisz, ze nieruchomosci poszły do góry i dzięki temu są do przodu. No nie bardzo, przecież po sprzedaży gdzieś musza mieszkać i będą zmuszeni do kupna już po wysokich cenach. Na wykopie panuje przekonanie, że kredyciarze brali pieniądze pod zakupy inwestycyjne a moim zdaniem to nieprawda. Tzw fliperzy kupują mieszkania za gotówkę, mają dużo kapitału i nim obracają. Najbardziej dostaną osoby średnio sytuowane, które po prostu chciały być na swoim.
@kanciak12 są do przodu względem tych, którzy byli w identycznej sytuacji, ale nie zdecydowali się na kredyt. Dodatkowo jeśli mieli wkład własny powiedzmy 30% na mieszkanie 70m2, to teraz są w sytuacji, że mogą je sprzedać, spłacić kredyt i kupić za gotówkę takie 35m2
@kanciak12: @Leithain: moi znajomi brali kredyty na drugie mieszkanie, które za pare lat miało być dla dzieci.

I to nie jest tak, że jak komuś wynajem nie pokryje raty to będzie leciał od razu zdjęcia robić i na oleiksa, bo to jest długoterminowa inwestycja dla dzieci. Nawet jakby mieli dokładać to będą to spłacać.

Grupa ludzi, którzy brali typowo pod wynajem i łatwy zarobek niech ginie. Chętnie od nich kupię