Wpis z mikrobloga

Hej mireczki, jestem na etapie kupna całego AGD do mieszkania, wybór ogromny, opinii pełno - także najlepiej poradzić się was, a kojarzę że są tutaj fachowcy którzy zawsze doradzali.

- wysoka lodówka 185 - 195cm, szerokość zapewne 54-55cm - samsung, czy może jednak whirlpool ze względu na cichszą pracę?
- zmywarka 60cm, również ogromny wybór, nie mam pojęcia co wybrać
- piekarnik standardowy wymiar 60cm, zależy mi na szybkim nagrzewaniu i gotowaniu na parze - ponoć ludzie sobie chwalą
- mikrofalówka jak to mikrofalówka, byle podgrzała jedzenie w plastikowym pojemniku i zrobiła popcorn :) także brałbym z 900-1000W?
- indukcja na 3 fazy, zastanawiam się jeszcze czy brać standardową wielkość, czy może jakaś większa?
- pralka - wymiar obojętny, mogę iść w pełnowymiarową, mogę iść w slim, pralka docelowo będzie schowana w szafie na przedpokoju, także najbardziej zależy mi na jak najcichszej pracy, ale oczywiście chciałbym znaleźć kompromis pomiędzy głośnością, a funkcjonalnością

Na ten moment wybrałem coś takiego -
Lodówka Samsung
Lodówka Whirlpool

Zmywarka Whirlpool
Zmywarka Samsung
Zmywarka Bosch Serie 4
Zmywarka Bosch Serie 6

Piekarnik SteamCrisp
Piekarnik SteamBoost

Pralka Haier
Pralka Bosch

Kuchnia z salonem, także bardzo zwracam uwagę na głośność urządzeń.
Będę mega wdzięczny, jeśli rzucicie okiem i może coś doradzicie. :)

#agd #remontujzwykopem #dom #pytaniedoeksperta #kuchnia
  • 16
  • Odpowiedz
@LubieWanilie mogę jedynie powiedziec tyle że od jakiś 10 lat lodówka samsunga daje radę i nic się z nią nie działo ale faktycznie lubi być głośna natomiast zmywarka whiroool próby nie przetrwała, cieknie, rdzewieje, nie domywa i raz prawie spaliła mi dom jak stycznik anty zalewowy postanowił zapłonąć.. Wymieniłem sam za 12zl ale zwyczajnie już jej nie ufam
  • Odpowiedz
- pralka - wymiar obojętny, mogę iść w pełnowymiarową, mogę iść w slim, pralka docelowo będzie schowana w szafie na przedpokoju, także najbardziej zależy mi na jak najcichszej pracy, ale oczywiście chciałbym znaleźć kompromis pomiędzy głośnością, a funkcjonalnością


@LubieWanilie: Na 100% musisz wybrać silnik z inwererem, i warto rozważyć ładowanie od góry, takie są nieco cichsze. Przy wyborze pralki warto też zrobić research pod kątem tego, jak serwisowalna jest - czy
  • Odpowiedz
@LubieWanilie: Lodówkę bierz Samsung tylko nie żałuj na nią, faktycznie są ciut głośne ale wszędzie w rodzinie mamy i działają latami

jak zmywarka to tylko Siemens / bosch, nie szukaj nawet innych

Piekarnik / płyta indukcyjna - polecam electrolux. Jestem prze zajebiscie z nich zadowolony a gotuję bardzo dużo

Odnośnie pralek bierz wszystko tylko nie Samsungi. Mam, badziew. Może nam się tak trafiło ale notorycznie coś nie działa, trzeszczy, chrobocze, rzęzi.
  • Odpowiedz
Przy piekarniku obowiązkowo pyroliza, odnośnie płyty nigdy nie wykorzystuje więcej niż 3 miejsc na gotowanie naraz, ważne żeby miała jak największą moc, nasza ma ponad 7 kW

@LubieWanilie:
  • Odpowiedz
@LubieWanilie: Ja mam lodowke samsunga - BRB30703EWW, nie uzywam jej mega dlugo ale na ten moment moge powiedziec ze jest nieslyszalna, trzeba zweryfikowac jeszcze dzialanie w lato przy upalach :). Zmywarke bierz boscha/siemensa. Piekarnik i plyte wzialem samsunga, nie narzekam ale nie wiem na co mialbym zwrocic tutaj uwage.
  • Odpowiedz