Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pobieram alimenty z funduszu, bo ojciec mieszka za granicą i jest niemożliwy do schwytania, ukrywa się - nigdy nie płacił alimentów.
Teraz mam 21 lat, zacząłem pracę, póki co za najniższą i teraz pytanie - czy te alimenty z tego funduszu dalej mi się należą?
Za takie pieniądze nie jestem w stanie póki co sam się usamodzielnić, wyprowadzić od matki, ułożyć sobie życie więc te dodatkowe 500 zł by mi w jakimś stopniu pomogło. Czy ktoś się na tym zna i ma pojęcie, jak to działa? Nie chcę później być ścigany, jak przestępca, bo pobieram świadczenie, które być może już mi się nie należy.

Nie jestem kimś żyjącym całe życie tylko z socjali, żadne pieniądze od państwa nigdy nam się nie należały, bo według naszego prawa mama ''zarabiała zbyt dobrze'' (w praktyce to było kilka złotych za dużo żeby się załapać na jakiekolwiek świadczenia) te 500 złotych pobieram dopiero od 2016 roku, czyli 16 lat mojego życia całe nasze domostwo utrzymywała tylko jedna osoba.

#kiciochpyta #pytanie #prawo #alimenty #rodzina #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625872de8aa7aea19723d786
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:
Ustawa o pomocy osobom uprawnionym do alimentów:
Art. 9. 1. Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują osobie uprawnionej do ukończenia przez nią 18 roku życia albo w przypadku gdy uczy się w szkole lub szkole wyższej do ukończenia przez nią 25 roku życia, albo w przypadku posiadania orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności – bezterminowo.

Generlanie to jest przepis jest dłuższy, niż to co wkleiłem, więc przeczytaj sobie cały. Link do ustawy:
@AnonimoweMirkoWyznania: sąd powie Ci że możesz zmienić pracę, doszkolić się, zwiększyć przychody albo zmniejszyć wydatki.

Możesz zapisać się do szkoły jakiejś płatnej np i wtedy MOŻE sąd zasądzi Ci np alimenty w wysokości kosztów tego szkolenia (skoro pracujesz)