Wpis z mikrobloga

Babcia Iryna nadal u mnie, ogarniamy świąteczne porządki - babcia dzisiaj 3 godziny pucowała okna. Tak czystych szyb nigdy nie miałem. Dwa tygodnie temu dojechała jeszcze ośmioletnia wnuczka Katia (rodzice na froncie - matka policjantka, ojciec żołnierz). Mała chodzi do szkoły, tam usłyszała o naszych tradycjach i bardzo chce iść jutro ze święconką, no to zaraz będziemy montować jakiś koszyczek ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dziadek okazuje się, że jest zapalonym działkowiczem, prawie codziennie chodzi na lokalne ogródki i łapie tam drobne zlecenia na jakieś bielenie drzewek, przekopanie ziemii itp.

#wojna #rosja #ukraina #coolstory #uchodzcy
D.....o - Babcia Iryna nadal u mnie, ogarniamy świąteczne porządki - babcia dzisiaj 3...

źródło: comment_1650044857VCSXasccgRcRhox5d7dd3m.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
Mała chodzi do szkoły, tam usłyszała o naszych tradycjach i bardzo chce iść jutro ze święconką, no to zaraz będziemy montować jakiś koszyczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Disegno: Siorka jak byla mala tez lubila chodzic z koszyczkiem. Chociaz chyba bardiej chodzilo o to co zastanie w domu po powrocie :)))
  • Odpowiedz
@Disegno: Fajnie jakby rodzice tych dzieci jednak tu wrócili. A jak ta córka, sama trafiła? Dziadek pewnie robi takie robótki o inaczej by zwariował :/ ogólnie jakoś to mnie smuci… normalni ludzie maja #!$%@? swieta, a być może i życie przez ruskich zjebow
  • Odpowiedz
@rysownik: Zabrali ją znajomi tamtej rodziny, którzy też uciekali do PL autem. Ci się ogólnie dobrze trzymają. Na początku miałem większą grupę uchodźców i był jeden naprawdę ciężki przypadek PTSD gdzie kobieta budziła się w nocy i biegała po domu szukając schronu.
  • Odpowiedz