Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie kupna domu w #usa #texas okolice #dallas z rynku pierwotnego.

Najważniejsza rzecz tu dla każdego #deweloper to infrastruktura drogowa. Drogi zwykle buduje się kilka lat przed rozpoczęciem sprzedaży, często wyglada to tak jak na zdjęciu. Bywają dwu lub nawet trzy pasmowe drogi w szczerym polu do nikąd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak by kto był zainteresowany tematem nieruchomości w Texas, pytać śmiało. Odpowiem, pewnie z opóźnieniem bo właśnie idę spać ;)

Pzdr

#nieruchomosci #budownictwo #kredythipoteczny #hipoteka #stopyprocentowe #mieszkaniedeweloperskie #dom

thoorgal - Jestem na etapie kupna domu w #usa #texas okolice #dallas z rynku pierwotn...

źródło: comment_16500826201kXQ28vSWbXqVfQENbBP1W.jpg

Pobierz
  • 273
Najważniejsza rzecz tu dla każdego #deweloper to infrastruktura drogowa. Drogi zwykle buduje się kilka lat przed rozpoczęciem sprzedaży, często wyglada to tak jak na zdjęciu. Bywają dwu lub nawet trzy pasmowe drogi w szczerym polu do nikąd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@thoorgal: Polskie urzędasy i patodewelopery łapią się za głowę, że można zmarnować tyle przestrzeni na tak nikomu niepotrzebne przybytki jak drogi ( ͡° ͜ʖ
@thoorgal załóżmy że chce postawić coś na cele usługowe. Jakiś budybek pod cokolwiek(warsztat, siłownia, sala ślubna). Czyje są te niezabudowane ziemie gdybym chciał kupić grunt pod inwestycje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
z tym brakiem chodników to akurat wszędzie chyba w stanach jest, nawet jak nie mieszkasz na zadupiu tylko w miejscu że są szkoły , kościoły i jakakolwiek inna infrastruktura. Byłem w takim przedmieściu czy jak to nazwać, 50 minut drogi od centrum chicago i chciałem się przejść jakieś 300 metrów do fast fooda i raz że w dużej części drogi nie ma chodnika, dwa że nie ma przejśc dla pieszych więc #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@rrobot: cóż, dla każdego czym innym jest dobre życie. Dla mnie dobrą odpowiedzią jest możliwość zrobienia szybko zakupów, dotarcia do pracy, szkoły, przedszkola, żłobki, restauracja oraz inne codzienne rzeczy w krótkim dystansie. Nie wyobrażam sobie życia gdzie spędzam codziennie <1h w samochodzie. Nie wspominam nawet o kosztach.
Zanim zaczniecie narzekać, jak to #!$%@? jest tam mieszkać to polecam zasmakować tamtejszego życia.

Mieszkałem na osiedlu, na którym integracja między mieszkańcami była większa niż u nas w Polsce.
Był osiedlowy basen z mini siłownią i miejscem na grilla. Ludzie po pracy przychodzili, robili BBQ, pili Budweisera albo Becksa, dzieciaki bawiły się w basenie, a nad głową dumnie powiewała amerykańska flaga.
Seniorów żeby się nie nudzili to zawożą do Walmarta, a ci
@resuf: To jest inna inszość nie mająca nic wspólnego z tematem. Bo to że nie budują drogi od razu po tym jak ciężki sprzęt skończy no to jest to czyjaś decyzja.
w sensie uzaleznienie od samochodu uwazasz jako fatalne?


@rrobot: Jak można tak nie uważać w czasach, gdy i tak musimy ograniczać nadmierne zużywanie paliw kopalnych? No i to jest uzależnienie, już z natury coś złego. Całe życie żyje bez samochodu w Polsce i jest fantastycznie. A ty pytasz, jaka to strata, gdybym musiał wszedzie jezdzic samochodem? :P Przecież to jest straszne zniewolenie. CO nawyżęj może nie dostrzegasz, bo już przywykłeś.
@tomek_27: @w33d: lol Xd widac ze o stanach nie wiecie wiele, tam chodzenie na nogach jest "podejrzane" oilicja zaraz Cie zapyta co robisz, gdzie idziesz ale nic, swiatowcy plusują. Godzina drogi do pracy? W stanach normalne.


@rrobot: To że w USA patologia jest "normą" nie znaczy że jest dobra ani normalna. To jeden z najgorszych krajów do życia, a w sumie Teksas jeden z najgorszych stanów w tym kraju.