Wpis z mikrobloga

@kszoks: Blat 32T kaseta 11-42, generalnie bardzo miękki górski napęd. Swoją drogą co ty chciałeś przedstawić tą grafiką, bo jak dla mnie to ona właśnie pokazuje "ułomność" napędów 3x czyli niemal identyczny zakres i dublujące się przełożenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@k3lt: wydaje mi sie ze dobrze obrazuje przepasc w ilosci opcji do pedaloowania pomiedzy dwoma typami napedu. Ale ja laik jestem wiec bede wdzieczny jesli mnie wyprowadzisz z bledu
@kszoks: Będzie mniej opcji i większe przeskoki między nimi. To oczywiste, ale nie jest tak, że po górkę musisz jechać na zbyt twardym. Na Twojej grafice też pokazane jest, że przy skrajnościach sytuacja jest taka sama, a pomiędzy 3x8 jest dużo gęstsze. Przy czym o ile w 3x8 masz więcej opcji, o tyle nie jest wcale takie oczywiste z jakiego biegu na jaki masz przeskoczyć. Będziesz pamiętał czy z 2x4 przeskakuje
@Jan_K: @PanWitold: dzieki za wyjasnienie. Czy znajde cos lepszego w podobnej cenie? Moge poszukac uzywek jak cos, chociaz jesli mialbym czekac 2 miechy na okazje to raczej wolalbym kupic to co jest dostepne od reki jesli nie byloby ogromnej roznicy.
Glupie pytanie ale jeszcze zastanawiam sie czy gorale nadaja sie do przewozenia dzieciaka w foteliku?