Wpis z mikrobloga

Jestem ojcem chrzestnym dzieciaka który w tym roku ma komunię. 9 lat temu świeżo po bierzmowaniu zostałem wmanewrowany w tą rolę bo presja rodziny i „dziecku się nie odmawia”. Jestem ateistą, bliska rodzina o tym wie, nie chodzę do kościoła od 8 lat. Dzisiaj przyjechali rodzice tego dzieciaka razem z nim żeby mnie zaprosić, widzialem ich pierwszy raz od czasu chrztu.

Co na moim miejscu zrobiłby wykop? Iść, nie iść?
  • 10
@studentasp: Ja bym powiedziała tym rodzicom, że niestety poglądy religijne Ci się zmieniły i od wielu lat nie jesteś wierzący. I czy dla tych rodziców nie ma problemu, że nie będziesz pomagał w wychowywaniu w wierze, bo sam nie wierzysz. Chyba, że to typowe zakłamane Polaczki, co nie liczy się czy chrzestny wierzący, grunt żeby prezent na komunię dał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@studentasp: Ja bym powiedziała tym rodzicom, że niestety poglądy religijne Ci się zmieniły i od wielu lat nie jesteś wierzący. I czy dla tych rodziców nie ma problemu, że nie będziesz pomagał w wychowywaniu w wierze, bo sam nie wierzysz. Chyba, że to typowe zakłamane Polaczki, co nie liczy się czy chrzestny wierzący, grunt żeby prezent na komunię dał.

@piamater: OP nie widział dziecka ani razu, a Ty mu każesz
@studentasp: Mam to samo w maju w tym roku i też mnie boli strasznie. Ale co to za pytanie? Trzeba było myśleć 9 lat temu. Jak nie byliśmy w stanie wtedy być asertywni to teraz trzeba #!$%@?ć po quada dla gówniaka. Ja kupuje komputer, pewnie ze 4k nie moje, ale niech dzieciak ma coś z życia. Jak już jestem chrzestnym to nie chcę być #!$%@?. Ale do spowiedzi i komunii się
@Captcha--: po pierwsze - raz musiał widzieć, skoro jest chrzestnym. Po drugie to wychowanie w wierze jest właśnie bardzo dobrym argumentem dla którego można się nie pojawić na takiej imprezie religijnej. Sorry, nie wierzę, będzie to brak korzyści ze strony dziecka jak i religii. Jak zaczną się pruć, że to bez znaczenia, to będzie wiadomo, że rodzinka łasa na kasę. Weź czytaj ze zrozumieniem na następny raz.