Wpis z mikrobloga

Szukam jakiejś klawiatury do pisania (trochę uczę się #programowanie). Do tej pory używałem Gigabyte Force K7, niestety się popsuła, a jestem przyzwyczajony do klawiatur z płaskimi klawiszami i niskim skokiem. Zastanawiam się nad LOGITECH MX Keys, a z tego co widzę po poprzednich wpisach sporo mirków poleca ten model, jednak mam kilka pytań:

1. Rozumiem, że klawiatura jest tylko w wersji bezprzewodowej. Jednak czy mogę ją mieć cały czas podłączoną do komputera za pomocą kabla ładowania USB? Ja w sumie nie potrzebuje bezprzewodowej klawiatury, a wolałbym nie martwić się o baterię i móc mieć podłączoną klawiaturę do komputera cały czas. Tylko czy mogą wyniknąć z tego jakieś problemy, jeżeli akumulator będzie cały czas podłączony do prądu?

2. Czy można regulować poziom podświetlenia? Oraz czy można włączyć podświetlenie na stałe, czy jest ono jedynie adaptacyjne w zależności od oświetlenia pomieszczenia?

3. Można się szybko przyzwyczaić do tych wgłębionych klawiszy? Uważacie, że klawiatura byłaby lepsza bez nich, czy jednak wpływa to na ergonomię?

4. Czy można się szybko przyzwyczaić do skróconego Shiftu? W gry już raczej nie będę grać, ale myślicie, że w razie czego ten skrócony shift może przeszkadzać w grach (w porównaniu z długim shiftem)?

5. Ostatnie pytanie: ile jest w sumie wersji? Z tego co widzę to dwie, dla Maca i dla Windowsa, czyli jak mam Win10, to dla mnie jest ta:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/klawiatury-komputerowe/klawiatury/klawiatura-bezprzewodowa-logitech-mx-keys-czarna

ewentualnie wersja z podpórką pod nadgarstki (swoją drogą, opłaca się do niej dopłacić te 100 zł)?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/klawiatury-komputerowe/klawiatury/klawiatura-logitech-mx-keys-plus?snrai_campaign=ALdSAtjtihYj&snrai_source=&snrai_content=&snrai_id=e649a904-5534-47a3-aee4-7ca729c1ad1d

#logitech #pcmasterrace #mxkeys #klawiatura
  • 22
@arysto2011: Nie napisałem tego xDDD

Po prostu mój Force K7 się #!$%@?ł i szukam nowej, a jak przeglądam klawiatury, to wszystkie mają te #!$%@?, duże klawisze. Gdyby Gigabyte dalej produkował Force K7, to bym ją kupił drugi raz bez zastanowienia, bo była dla mnie wystarczająca, mimo dość dużej awaryjności (wytrzymała tylko 4 lata).

Zauważyłem, że dużo osób poleca MX Keys do pisania/programowania, dlatego pytam. xD
RAZER Ornata


@arysto2011: Powiem Ci, że też zwróciłem na nią uwagę (tyle że teraz jest produkowana tylko wersja V2).

Da się na niej według Ciebie przyjemnie i w miarę szybko pisać?
I co sądzisz o podpórce pod nadgarstki, bo ludzie piszą na necie, że już po dwóch latach materiał zaczyna się ścierać. :/
@maciorqa: kupilem sobie mx keys z "outletu" na allegro w niemieckim ukladzie klawiszy za 180pln xD

1. Tak, mozesz ją caly czas miec podlaczone
2. Jest regulowane, mozna wylaczyc, wydaje mi sie zee cos czytalem ze jest adaptacyjne, ale nie jestem pewien
3. Wyjalem z pudelka i umialem na tym pisac, a wczesniej mechanika uzywalem (logitech g513 - uprzedzając pytania nie polecam)
4. Bez problemu sie przyzwyczaisz, mi to zajelo moze
@maciorqa: Pisze się wygodnie. Skok niby wysoki, ale znacznie przyjemniejsza niż mechaniczne. Właśnie ta poducha robi robotę. Mięciutka jest.

już po dwóch latach materiał zaczyna się ścierać. :/


Moja się trzyma. Mam ją już 4 lata albo i 5. Zrobie zdjęcie we wtorek (powrót do domu). Podświetlenie fajne (ale ustawiam na monochrom). Po tych wszystkich latach widać lekkie zużycie klawiszy.
tyle że teraz jest produkowana tylko wersja V2


@maciorqa: Z tego co widze, to roznice niewielkie. Kilka dodatkowych klawiszy nad numeryczna i diody, ktore tam sa w v1 przeniesione miedzy strzalki i te dwa rzedy funkcyjnych.

PS

Podkladka laczy sie z klawiatura na magnes.
1. Rozumiem, że klawiatura jest tylko w wersji bezprzewodowej. Jednak czy mogę ją mieć cały czas podłączoną do komputera za pomocą kabla ładowania USB? Ja w sumie nie potrzebuje bezprzewodowej klawiatury, a wolałbym nie martwić się o baterię i móc mieć podłączoną klawiaturę do komputera cały czas. Tylko czy mogą wyniknąć z tego jakieś problemy, jeżeli akumulator będzie cały czas podłączony do prądu?


Tak, można.

3. Można się szybko przyzwyczaić do tych