Wpis z mikrobloga

Powiedzcie, jak w kolejnej relacji poradzić sobie ze strachem przed odrzuceniem po tym gdy wcześniej zostaliśmy z dnia na dzień rzuceni? Łapię się na tym, że ciągle gdzieś podświadomie nie potrafię uwierzyć do końca obecnej partnerce i czekam na to, że potraktuje mnie tak samo jak była ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zwiazki #zdrada #pytanie
  • 5
@Kosmiczny_pies_Kazak: Witam ziomka. To jest bardzo trudne pytanie. Ja w 2012 zostałem zdradzony, przez parę lat nie chciałem mieć kontaktu z kobietami, studia IT i tak sprawiły, że nie miałem z nimi kontaktu. Poszedłem na psychoterapię m.in. z tego powodu, dała mi dużo, w ogóle moim psychoterapeutą była kobieta która dużo dobrego mi wniosła w życiu. Później po paru latach w 2020 jak miałem drugą dziewczynę to nie zdradziła mnie, ale
@Kosmiczny_pies_Kazak: Uuuu trudne pytanie.
Nie traktuj tego jak psychomotywacyjnego #!$%@? (choć tak brzmi) - ale jeżeli zechce Cię porzucić, zrobi to, i nie powstrzymasz tego. Nie masz na to wpływu, na jej wolę i pragnienia. Jeżeli chcesz uniknąć bólu odrzucenia, nie możesz wchodzić w związki - proste, ale nie łatwe. Bycie kochanym i okazywanie miłości w rachunku zysków i strat jest lepsze, niż wybranie samotności z (uzasadnionego!!!!) strachu przed ponownie załamanym