Wpis z mikrobloga

Leje jakiegoś motula do auta. Chyba 5W30 albo W40. I ostatnio będąc ma warsztacie zgadałem się z mechanikiem o oleju. I pytał czy nie myślałem o zmianie na coś lepszego niż ten co mam. I zgadałem się o tym teraz z kolegą w pracy. I dostałem kazanie, ze nie mozna tak zmieniać olejów, bo to źle dla silnika. Zwłaszcza, że chciałem zejść na 0w.
Czy to jakaś stara januszowa legenda o tych olejach? Jak ta, ze po pewnym przebiegu trzeba zalewać gęstszym olejem? xD bo po zakupie auta już zszedlem z 10w40 na 5W i silnika jakoś nie rozszczelniło ;v
A chciałem zainwestować w jakiegoś Fuchsa, Millersa czy Amsoil. I mi tu mieszają w glowie
#samochody #mechanikasamochodowa
  • 17
@PervWizz: No według producenta pasuję 0w30, bo taki chciałbym też kupić. Fuchsa na przyklad. Ale mnie ta teoria, że się tak nie zmienia olejów zastanowiła, bo niby dlaczego nie zmieniać?
@Sisal: Zrobił bym płukankę, ale samemu nie mam jak za bardzo. A na warsztacie krzywo się patrzą jak to słyszą xD
@plop: Olej zawsze kupuje sam więc mnie akurat beczka na warsztacie nie obchodzi. A oleje zawsze dobieram pod
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wookash071: to jak producent zaleca 0w30 to zlej stary i wlej to co trzeba, jak się pojawi jakiś problem to znaczy że coś trzeba naprawić bo nie działa tak jak powinno
Ale mnie ta teoria, że się tak nie zmienia olejów zastanowiła, bo niby dlaczego nie zmieniać?


@Wookash071: Chodzi tylko o to, żeby nie przeskakiwać z mineralnego (gęstego) na syntetyczny bez dokładnego płukania silnika. Tych olei nie powinno się mieszać.