Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@mular1337: pretekstem do takiego gadania, jest chyba neonazistowska część batalionu azov. Misantropic division i te sprawy. Polecam poczytać, ogólnie podobno w azovie ns stanowią jakoś 10%. W każdym razie, świetny pretekst według ruskich do wkraczania bezprawnie na teren suwerennego kraju i zabijanie ludzi. Przy ponad 200 000 aktywnych neonazistów w Rosji to jakaś groteska xD
@mular1337: Typowa propaganda, gdzie jakieś mało znaczące liczebnie oddziały są przedstawiane jako niby reguła. Mogę to na przykładzie Polski ci przedstawić - rosyjskie media #!$%@?ą o denazyfikacji Polski (sic!), gdzie od wielu lat przestawia się, że Polska była wspólnikiem Hitlera w rozbiorze Czechosłowacji, Polacy są niewdzięczni radzieckiej armii, usuwa się jej pomniki itd.
@patrykw96: to nie ma najmniejszego znaczenia. Gdyby nawet jakimś cudem nie było żadnego neonazisty na Ukrainie to Rosjanie by nazistów stworzyli.

Swoją drogą podejrzewam, że odwołanie do symboli nazistowskich w Ukrainie może być odrobinę bardziej popularne, bo wiedzą jaką traumę mają Rosjanie i chcą ich tym #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@githus: dzięki poczytam sobie chociaż nie wierzę sam w to że po II wś w Europie mógłby powstać jakiś znaczący ruch faszystowski
@Pan_Nimbus: wiem, na początku wojny sporo było filmików jak ci spece z rosji wchodzili na wieś i dziwili się że ludzie każą im iść w piździet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bandera z tego co wiem jest martwy, chyba że planowali go wskrzeszać jak pewien znany polski sprzedawca uranu


@mular1337: czy Ukraina ma jakiś odpowiednik Owsiaka, co by się mógł zająć tą sprawą?