Wpis z mikrobloga

  • 3
Mirki, mam pewne zapytanie. Gdybym chciał zacząć przygodę z programowaniem to jak najlepiej ją zacząć? Czy wystarczą jakieś kursy czy raczej pójście na studia? I ewentualnie gdzie potem zacząć pracę i jak plus minus wyglądają zarobki?

#programowanie #programista15k
  • 21
  • Odpowiedz
@c4mil: Żeby zacząć programować musisz zrobić najpierw doktorat a później zdać państwowy egzamin. Jeśli będziesz programował bez licencji, możesz dostać 25 lat pozbawienia wolności i 100zł grzywny.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DoloremIpsum Nie. Po prostu już nudzi mnie obecna robota a że przed komputerem i tak spędzam sporo czasu to pomyślałem żeby iść właśnie w tym kierunku.
  • Odpowiedz
@c4mil:
1) najlepiej zacząć
2) nie trzeba studiów, wystarczą chęci i umiejętność szukania rzeczy w Googlu
3) robisz zlecenia dla studentów, albo idziesz na staż (pracuj pl i pierdyliard agregatorów ofert tylko dla it)
4) jak nie masz komercyjnego doświadczenia i idziesz na staż to raczej nie więcej niż 4k dostaniesz
  • Odpowiedz
@c4mil: W programowaniu kluczowa jest umiejętność samodzielnego wyszukiwania informacji.

Jest gazylion poradników w necie, serio.

1. Angielski co najmniej B2.
2. Risercz odnośnie technologi i możliwości pracy w nich.
3. Nauka

Studia nie są potrzebne dla 90% prac w IT. Przydają się (ale nie są niezbędne) jak chcesz zarabiać super premium, czyli powiedzmy 40k+ albo pracować w jakimś korpo. Jak jesteś studentem to można łatwiej dostać się na staż.
  • Odpowiedz
W programowaniu kluczowa jest umiejętność samodzielnego wyszukiwania informacji.


@c4mil: tak jak kolega wyżej napisał. Jakbyś się nadawał, to byś sam znałazł informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@typniepopkorny: mam znajomego, który zaczął w it w wieku 40 lat - wiek nie gra roli, jeśli masz skille na odpowiednim poziomie; koleżanka z firmy w której robię zaczęła w wieku 30 lat wbijając się na staż ze studentami. Nie z polecenia, po prostu dobrze była przygotowana na rozmowę. No i wspomniane osoby wcześniej nie robiły w it.
  • Odpowiedz
@c4mil: kiedyś pytałem kolegi czy iść na studia jak chce iść w IT, pierdzial, że nie. Typ ma softwarehouse, i zatrudnia 20 osób. Poza tym ma 10 lat expa w branży.
  • Odpowiedz