Wpis z mikrobloga

Człowiek wróci z urlopu do korpo i już wie co to jest wolność i jak szybko ją traci. Dzisiaj skręcało mnie od środka, gdy zobaczyłem 300 maili do przeczytania, połowa oczywiście to spam z systemów klientowskich. Na codziennym spotkaniu wewnętrznym nacisk na zmniejszanie zapasów i tak dzień w dzień od Covidu. Korpo naciska na redukcje zaległych urlopów, bo słabo to wygląda na słupkach, wiadomo człowiek jest tylko numerkiem w excelu, także wybieram jeszcze w maju zaległy. Przynajmniej nie ma tyle roboty co do okresu Lutego/Marca, więc na spokojnie można wejść ponownie w swoje obowiązki bez odpalania laptopa w domu. Czasem mam wrażenie, że to małpia robota i byle bot by mnie z powodzeniem zastąpił.

#korposwiat #korpo
  • 6
  • Odpowiedz
Czasem mam wrażenie, że to małpia robota i byle bot by mnie z powodzeniem zastąpił


@Broneter: nawet bot byłby niepotrzebny.

W najgorszym okresie koronawirusa w Polsce, gdy połowa zakładów pracy została zamknięta, a większość ludzi z korpo wygoniono na zdalne (gdzie nie robiono nic), PKB praktycznie się nie zmieniło.

Literalnie połowa ludzi w tym kraju wykonuje "prace", które nie wytwarzają żadnej wartości dodanej. Jakby je zlikwidować, ekonomia nawet by tego nie
  • Odpowiedz