Wpis z mikrobloga

Czy obecnie poziom kształcenia na studiach obniżono? Czyli teraz i mniej inteligentni je zdadzą? Bo widze od jakiegoś czasu, że każdy ma magistra, a i tak jest głupi i przynosi wstyd temu tytułowi ¯\_(ツ)_/¯ głupi, bo Ci sami ludzie z dzisiejszym magistrem mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem, z logicznym myśleniem i są podatni na manipulacje. Za komuny magister to był ktoś i tytuł miał znaczenie, a dzisiaj tych magistrów wypuścili jak z fabryki klonów, a fachowców do fizycznych prac brakuje... Stąd pytanie czy poziom obecnych studiów jest w uj obniźony?

#studbaza #studiujzwykopem #uczsiezwykopem #polska #wyksztalceniewyzsze #magisterka

Czy obecny poziom studiów jest obniżony?

  • Tak, niestety miras 82.6% (57)
  • Nie 14.5% (10)
  • Odpowiem w kom 2.9% (2)

Oddanych głosów: 69

  • 6
@userrrr: studia w Polsce (mam na myśli uczelnie techniczne bo nie wiem jak jest na innych) nigdy nie polegały na kształceniu tylko na nauce jak kombinować. Plan nauczania niezmienny jak beton uczelniany od ponad 30 lat też nie pomaga. Kwestie finansowania uczelni to kpina bo opłaca im się przyjmować wielu studentów a potem ich odsiewać i mamy przepis na cyrk. Miałem okazję spotkać też normalnych prowadzących, którzy nie wyładowywali swojej frustracji
@userrrr: nie wiem, może dlatego, że za komuny nie było prywatnych uczelni i tylu bezsensownych kierunków. Prywatne uczelnie wyrosły jak grzyby po deszczu w latach 2000+- czyli wtedy gdy bezrobocie sięgało 20%. Zresztą Twój post jest napisany pod tezę, że kiedyś to było a teraz to nie ma. Tak jakbym czytał post jakiegoś Heńka co totalnie nie ogarnia, że są różne kierunki studiów, różne uczelnie a samo studiowanie nie polega na