Wpis z mikrobloga

Mirki, doszedł do mnie nowy laptop #lenovo ideapad, bez systemu. Przeleżał całe popołudnie w temp pokojowej, no i odpalam go teraz, diody świecą, ale na monitorze nic, ciemność. Zarówno odpalany normalnym powerem, fn+power, novo, fn+novo, no po prostu na monitorze nic się nie pojawia. Co jeszcze mogę zrobić zanim odeślę go do sklepu?
#laptopy #komputery #pcmasterrace
  • 40
  • Odpowiedz
@mountainman: w takim wypadku sugerowałbym na początek odłączyć zasilacz, wyjąć akumulator(o ile to mozliwe), następnie przytrzymać przycisk POWER przez 30-60 sekund, a na koniec wszystko złożyć i spróbować uruchomić. Jak to nic nie da to zwrot
  • Odpowiedz
@Czapelek: bateria niestety niewyjmowalna bez rozkręcania, a tego nie zamierzam robić w nowym laptopie. Próbowałem przytrzymywać power przez ok. minutę, również bez skutku.

@Gajwer2: od razu go podłączyłem, dałem mu chwilę, diody świeciły stabilnie no i poszedł pierwszy power, no ale efekt jak wyżej pisałem
  • Odpowiedz
@mountainman: podłącz do zewnętrznego monitora i sprawdź czy działa.
Przy starcie powinien pokazać obraz na zewnętrznym monitorze, po załadowaniu systemu niekoniecznie.

Jak pierwsza metoda zwiedzie, to podłącz też kabelek LAN do routera i sprawdź czy na routerze go wykrywa na liście urządzeń podłączonych kablem.
  • Odpowiedz