Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam, pytanie mam takie gdzie i czy w ogóle mógłbym zgłosić takie coś, ze moj sasiad ma bardzo nisko komin i wszystkie jego spaliny z pieca wpadają mi do okna. Komin jest praktycznie w linii mojego okna i cały dym leci prosto na moje okno, przez co muszę je mieć cały czas zamknięte. Nawet latem. Byłem już na rozmowie i nic nie dała. Jest na to jakis paragraf? Czy nic z tym nie można zrobić?
#piec #ekogroszek #prawo #policja #sasiedzi #dym #spalaniewegla
  • 6
  • Odpowiedz
@zielinski998: Tak, jest coś takiego w kodeksie cywilnym co wydaje się być tu zasadne:

Art. 144. [Zakaz immisji]

Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.


Nie znam się, ale wydaje mi się, że można mu dostarczyć przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszeń a potem pozew cywilny bo pewnie nic sobie
  • Odpowiedz
@xTortox: Tak zapewne będzie i co lepsze pozwany może mieć wyrok w dupie i przymuszenie do przebudowy będzie trwało kolejne lata ale jaki inny pomysł, może odpalać granaty dymne przy otwartym oknie sąsiada :)
  • Odpowiedz