Wpis z mikrobloga

@wisniowa211: na podkład impregnat podkładowy przeciw biologii (chroniący przed robakami) i na wierzch 2-3 warstwy impregnatu w kolorze (w pigmentach są filtry UV). Jakie miasto? Na pewno polecam Tikkurile (Valtti, Pinjasol) albo Hartzlain. Grunt żebyś nie dawał lakieru/lakierobejcy bo to będzie schodzić po paru latach, a impregnat po prostu przemalujesz po x latach
  • Odpowiedz
Wlasnie szukalam i nie ma takich. Jedynie sa blaszki prostokatne, ktrore sie przykreca od dolu bala. Wykonawca sugeruje nawiercic 4 dziury w pniaku i postawic go na 4 pretach gwintowanych zakotwionych do plyty. Ok rozwiazanie czy za maly punkt podparcia i moze z czasem rozwarstwic takiego bala ?
  • Odpowiedz
@darek-jg: Dziękuję CI za pomoc! tylko pręt mam 12 bedzie kotwiony przez kamien do wylewki betonowej wiec trzeba by lekko nawiercic te otwory montazowe i pomalowac ocynkiem. Nie znam sie ale opy kleili na klej do plytek + cement ten mocniejszy z dużą przewagą cementu. Gruntowali zwyklym gruntem. Fugi tez ponoć jakims piaskiem z cementem robią.. na koniec aby był efekt mokry można to jakimś szkłem wodnym pomalować?
wisniowa211 - @darek-jg: Dziękuję CI za pomoc! tylko pręt mam 12 bedzie kotwiony prze...

źródło: comment_1650555587v9KrLN9xpeOGJ328tbuNGo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wisniowa211: nie wiem jak szkło wodne bo kiedyś na kominie kładliśmy płytki klinkierowe i przeciekały fugi to jak chłopaki z firmy pomalowali nie wyglądało to fajnie, ale jak ktos robił na kamieniu i ci tak radzi to może będzie dobrze
  • Odpowiedz
@darek-jg: W sumie to mój pomysł z tym szkłem wodnym na kamień, muszę dopytać czy tak robili. Jakieś farby do drewna polecisz ? jak przygotować drewno, bo ekipa maluje byle czym raz u siebie i przywozi do mnie pomalowane, więc wole to sama zrobić.
  • Odpowiedz
@wisniowa211: zazwyczaj to inwestor decyduje czym malować no i ta pierwsza warstwa co ci pomalują może determinować co możesz dać na wierzch. Jak szefowi dają wolną rekę to bierze Remmersa lazurę bo podobno trwała
  • Odpowiedz