Wpis z mikrobloga

#smarthome #inteligentnydom #elektronika #tuya

Hej. Mirki zaczynam kompletowac sprzecior zeby trochę zautomatyzować sobie remontowane mieszkanie. Chce to oprzec narazie na sprzecie Tuya Mam kilka pytań:
1. Wylaczniki dopuszkowe do swiatla czy intelignetne wylaczniki zwenetrzne? Za i przeciw?
2. Gdzie dajecie inteligentne wylaczniki na gniazdka? W sensie na jakich obwodach sie to przydaje?
3. Jaka bramka tuya ktora bedzie w przyszłości kompatybilna z jakims systemem typu HA albo domoticz.
4. Chce kupic glowice termostatyczne tuya. Jest kilka modeli ktos cos poleca?
5. Czy powyższe glowice w apce smart life da sie to powiązać z jakimis czujnikami temperatury zewnetrznymi? Z tego co czytalem tylko przez HO, ale moze czegos nie znalazlem.

Ogolnie chcialbym żeby póki co pracowalo to na apce smart life wraz z glosnikami Nest mini przez Google Home, ale docelowo pewnie będę chciał to zintegrowac przez jakis postawiony serwer.
Jest ktos kto stal przed podobnym dylematem, albo macie jakies warte poczytania poradniki?
  • 8
  • Odpowiedz
Wylaczniki dopuszkowe do swiatla czy intelignetne wylaczniki zwenetrzne? Za i przeciw?


@majk093: Jedno i drugie w zależności od potrzeb, to tak różne rzeczy że nie można raczej wybierać a lub b. Dopuszkowe pozwalają sterować głupimi rzeczami, zewnętrzne tylko "smart" (w tym dopuszkowymi modułami) ale wymagają baterii i stałego zasilenia smart rzeczy. Jak zostawisz smart żarówkę pod zwykłym pstryczkiem to zawsze będzie wyłączona i smartpstryczek do niczego się nie przyda.

W sensie
  • Odpowiedz
Upewnij się, że dostawca internetu nie blokuje w jakiś sposób urządzeń Tuya. Ja miałem problem z kompatybilnością z UPC.


@Kosedek: Sama taka możliwość jest dostatecznym powodem aby nigdy nie pozwolić jakiejś chmurze w Chinach decydować czy możesz zapalić sobie światło w kiblu.
  • Odpowiedz
@dran2: Gdzieś latało obejście z wirtualną chmurą stawianą na domowym serwerze do tego, ostatecznie po bridge'owaniu do zewnętrznego routera się udało puścić ruch dalej. Sam fakt, że te wszystkie chinole łączą się z czymkolwiek innym niż router/hub to już przykry żart.
  • Odpowiedz