Wpis z mikrobloga

#kreta #chania

Mireczki, ktoś może podróżował na Krecie wynajętym samochodem? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki, na przykład - gdzie warto, czy płatność gotówką czy można spokojnie zaufać internetowym porównywarkom (jeśli tak to jakim) i o czym pamiętać, co zrobić żeby się nie wpędzić w koszty.
  • 16
  • Odpowiedz
@thedarnock: brałem wiele razy, na początku z Hertz i Sixt a potem olałem i już za każdym razem od "lokalsów", nigdy nic złego mnie nie spotkało; raz dwóch greków przywiozło mi samochód (fiestę) na dwa dni, po dwóch dniach zadzwonili, że nie mają po drodze, żeby go odebrać i czy mogę go mieć jeszcze parę dni, ewentualnie oddać podczas wyjazdu, oczywiście bez żadnej dopłaty...
  • Odpowiedz
@thedarnock: nie po krecie ale po wyspach kanaryjskich jeździłem wypoożyczonym samochodem i z tego co czytałem to trzeba zwracać uwagę na pełne ubezpieczenie, bo mogą Ci wcisnąć podstawowe. Ja przed wejściem do samochodu nagrałem filmik gdzie trzymam zegarek i chodzę dookoła samochodu, żeby potem mi nie powiedzieli, że uszkodzony, a sam samochód był już ładnie porysowany i pobity ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@thedarnock tak, wyślą ci wycenę. Ogólnie goście są mega bezproblemowi. Samochod kazali zostawic na parkingu na lotnisku otwarty z kluczykami pod wyciaraczka xD Nie wiem czy ktoś coś sprawdzał
  • Odpowiedz
@thedarnock: korzystałem z royal rentals i zero problemów. auto wynajmowalem na 3mc i można się było dogadać o zniżkę. pamiętaj że normalnie auta z wypożyczalni nie można używać na offroad. pisze o tym bo jest trochę miejsc gdzie inaczej nie da się dojechać. stan dróg na Krecie raczej zły a i sami Grecy prowadzą tak że strach trochę.
  • Odpowiedz
@r__k: dla aut które nie nadają się do tego nie ma. ale mają też suzuki jimmy którym już można. uwierz że nie chcesz nissanem micra jechać na offroad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@r__k: czyli offroad ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio tam droga jest koszmarna. prawie pewne że uszkodzisz auto. nikt ci tam nie zabroni pojechać ale na koniec pokryjesz koszty uszkodzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwsze co zrobiliśmy po otrzymaniu rezydentury to kupiliśmy jeepa grand cherokee ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie bez powodu bo jak wyjedziesz poza główne drogi to wszędzie
  • Odpowiedz
@r__k: dojechac tam to raz a dwa zejść na dół i wrócić ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczególnie teraz gdy są upały. tak tylko mówię profilaktycznie że to nie jest lekki spacerek ( ͡° ͜ʖ ͡°) taki protip. na balos można dostać się też łodzią co osobiście bym polecił szczególnie że nie macie auta terenowego i zwyczajnie przyjemniej będzie
  • Odpowiedz
@r__k: z kissamos chyba kursują łodzie do plaży. ominie was mordercza droga autem która może się zakończyć kosztami i morderczy spacer żeby dostać się na samą plaże
  • Odpowiedz