Wpis z mikrobloga

Pytanie do zorientowanych mireczków. Znacie jakąś dobrą stronę gdzie można znaleźć mieszkania/pokoje na wynajem? Na facebooku mało ofert i jak już myślałem, że mam mieszkanie to okazało się, że jednak pokazać osobiście mi go nie można, ale pieniążki słać już można ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jakiś odpowiednik polskiego olx, czy czegoś w tym stylu? Ktoś, coś?
#wieden #austria
  • 8
@kaemka tak, nawet osobiście -moja żona chciała wynająć pierwszy pokój w Austrii. Bez oglądania, bo przecież na zachodzie nie oszukują. Ja nalegałem żeby jechać, obejrzeć- ale zostałem zagadany przez różową i (przyszłą wtedy) teściową. Zajeżdżamy na miejsce, w dniu wprowadzenia się, że wszystkimi rzeczami - już po drodze koleś nie odbierał telefonu. Na miejscu okazało się że mieszkanie nie istnieje. Także tego -kaucja i pierwszy czynsz poszedł się kochać.
@kaemka no i na kaucji to przy wprowadzaniu - protokół, przy wyprowadzce -protokol plus oświadczenie że właściciel nie widzi żadnych uszkodzeń i zobowiązuję się oddać kaucję w całości do iluś tam dni. To taki dupochron.
@19ludwik91: No to widzę, że uniknąłem częściowo chrzestu bojowego :P. Gorzej, że wysłałem jedną stronę dowodu (wprawdzie napisałem w na nim w paincie, że do celów wynajmu), ale zapewne dla celów bezpieczeństwa mam + 1 formalność ().
Na początku było w miarę legitnie, bo koleś chciał się spotkać, ale potem już nie. Teraz widzę, że tego plaga jest.