Wpis z mikrobloga

@Koichi: Ty to nawet nie masz pojęcia do czego to służy i jak działa.

@T3sla: Według testów działa i sam stosuję co wymianę oleju. Spalanie spadnie może minimalnie, na zmianę dzwięku pracy silnika się nie nastawiaj, jeden powie, że coś zmieniło się drugi, że nic, kwestia subiektywna.
  • Odpowiedz
@T3sla: w tsi może i będzie jakiś efekt, ja wlałem do 1.4 16v to silnik był ciutkę cichszy na zimnym ale nic poza tym, obcy by w życiu nie usłyszał różnicy
  • Odpowiedz
@Pangia: @T3sla: OPowi pewnie hałasują wtryskiwacze (norma w TFSI) więc tu Ceratec nie zdziała cudów. Mniejsze spalanie? W granicach błędu statystycznego, ale na pewno tuleje cylindrowe odetchną, jeśli bierze Ci olej to się nie nastawiaj, że po tym przestanie.
  • Odpowiedz
@T3sla: wlałem do swojej A3 3.2VR6 jakiś 1500km temu. Nie widzę różnicy, silnik jak cicho chodził tak chodzi bez zmian, oleju wcześniej nie palił i teraz też nie pali ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wlałem bardziej profilaktycznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arhkoe: to jest EA888 gen. 3 (bynajmniej czytałem, że w Oktawkach 3 generacji były montowane. Jak na razie nie lałem oleju. Jestem ciekawy, jak będzie z innymi parametrami
  • Odpowiedz
@Pangia: Ale jakoś w tym TFSI dość mocno słychać, wiadomo kwestia wieku i przebiegu
@T3sla: Jaki przebieg? To jest rocznik 2016+? Chyba po 2017 poprawili kwestie wad tłoków i pierścieni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rocznik 2013 156000km.
2016+ to weszła kolejna modyfikacja.
EA888 poprawione zaczęli montować od 2011
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pangia: z tego co sprawdziłem, to jest to silnik CJS. Podobno wersje 180 konne, miały upgrade, który eliminował wady związane z pierścieniami na tłokach i rozrządem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@T3sla: mam Vectre C użyłeś Cerateca i byłeś zadowolony, rozwiniesz ten wątek bo też mam VC i chciałem go użyć :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@89neo: spadło mi spalanie o ok. 0.5l/100km silnik ciszej pracował. Pomiędzy 15k km nie miał większego zapotrzebowania na olej (chociaż lekki ubytek oleju był, ale na tyle mały, że albo nic nie dolewałem albo resztkę która miałem z 5l bańki)
  • Odpowiedz