Wpis z mikrobloga

Ehh, wszyscy tak narzekają na stan torowisk we Wrocławiu, a nikt nie wspomina, że drogi są w równie fatalnej kondycji. Przecież to jest jakiś dramat, a jak do tego doda się te nieszczęsne torowiska, to podróżowanie po tym mieście jest jednym wielkim nieporozumieniem. Lata mijają, a nie widać kompletnie żadnej poprawy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zalesie #wroclaw #takaprawda #gownowpis
Pobierz SzejdiSlimSzejdi - Ehh, wszyscy tak narzekają na stan torowisk we Wrocławiu, a nikt n...
źródło: comment_1650633738wbDOGjDlXkPvT3fZFMbYB6.jpg
  • 20
@Darth_Gohan: Ja nawet te buspasy czy ścieżki rowerowe jestem w stanie zdzierżyć, chociaż wiadomo z bólem serca xD Ale no tych dziur, wybojów, starych torowisk #!$%@? przeżyć nie mogę. Jedno z największych i najbogatszych miast w Polsce, a jeździ się gorzej jak po Polsce powiatowej w końcówce lat 90. A jeszcze, żeby tego było mało, to najebią tych najgorszych progów zwalniających( krótkich i wysokich).
@rosomak94: cała ta okolica to jest od lat bez wymiany nawierzchni. Można znaleźć nawet ślady po pociskach na bruku po walkach znaleźć.
Gajowicka chyba jest w gorszym stanie niż Zaporoska :) Zresztą #!$%@? ... Powstańców Śląskich - ulica reprezentacyjna to jest też taki stan, że jak jadę ze znajomymi pytają się mnie co tu się stało. Kościuszki też jest zajebista

@xTortox: aktywiści rowerowi są innego zdania nawet w wypadku świeżo
@SzejdiSlimSzejdi: a co do samych dróg to myślę, ze spokojnie można powiedzieć, ze wroclaw ma najgorsze drogi w Polsce.

80% to stara rozjechana kostka brukowa, nie dość, ze nierówno ułożona to jeszcze pozapadana w wielu miejscach, jak jest gdzieś asfalt to w większości dziurawy, pozapadany, połatany w milionie miejsc... Dobrych dróg jest może 5%, np. Grabiszyńska, Gądowianka
Gajowicka chyba jest w gorszym stanie niż Zaporoska :) Zresztą #!$%@? ... Powstańców Śląskich - ulica reprezentacyjna to jest też taki stan, że jak jadę ze znajomymi pytają się mnie co tu się stało. Kościuszki też jest zajebista


@Darth_Gohan: Zaporska czy Powstańców Śląskich jest jeszcze dobrą drogą w porównaniu do np. Pomorskiej ;') - główna wylotówka w jeśli jedziemy w stronę Poznania/Warszawy/Gdańska jadąc z okolic zachodniej części centrum a droga jest
Zresztą - piękne progi na Śleżnej przy LO 5 czy te obok Dworca Głównego. To miasto to mem )


@Darth_Gohan: dla mnie memem jest droga na smolec, na ul Gagarina jest ich chyba z 10 na odcinku 1km. I to takie wysokie, że trzeba zwolnić bardzo mocno.

Podobnie Poświęcka, jak jedziemy przez most milenijny i dalej cały czas piątką i pojedziemy prosto, to żeby przebić się stamtąd na Sołtysowice to po
@LuxEtClamabunt Powiem tak, nie zgadzam się z tym co wyżej napisałeś, że ta kostka jest rozjechana. W wielu miejscach gdzie nie ruszali tego Polacy fachowcy ta kostka jest praktycznie w idealnym stanie.

Natomiast fakt w miejscach gdzie ta kostka była już dotykana i ogarniana przez naszych fachowców to jest dramat.

Tych miejsc to można mnożyć niestety. A szans na poprawę to niewiele jest.
@Darth_Gohan: możliwe, nie mieszkam na tyle długo we Wrocku by wiedzieć które drogi były ruszane przez naszych robotników a które leżą tak jak niemiec położył ale mi generalnie chodzi o setki ulic w których kostka się po prostu zapada, widać to tutaj np. Mi się wydaje, że to po prostu naturalne osuwanie się ziemii spowodowane naturalnymi zjawiskami to powoduje ale nie jestem ekspertem więc mogę nie mieć racji :)
Pobierz L.....t - @Darth_Gohan: możliwe, nie mieszkam na tyle długo we Wrocku by wiedzieć któ...
źródło: comment_1650653473R2fPuDxiEX7NRvesbDkRZH.jpg
@LuxEtClamabunt no właśnie sporo z tych ulic jest ruszona przy okazji jakiś wymian rur itd.

Pułaskiego wygląda tak bo jeszcze wcale nie tak dawno tam szedł ciężki transport. Po Pomorskiej w sumie też :)

Generalnie żeby to wszystko wyremontować to miasto chyba musiałoby mieć gigantyczny zastrzyk gotówki.
ktoś w tym mieście ma jakąś pierdzieloną manię na punkcie progów zwalniających


@LuxEtClamabunt: no gurwa. Na Terenowej masz 13 progów na 1,2km. Na Zakładowej ostatnio postawili 3 progi na 50 metrach. Ja nie wiem co się w tym mieście #!$%@?. Jakby posadzić małpę na czele ratusza to byłoby lepiej, bo małpa czasem przypadkiem wybrałaby dobrze, a ci debile za każdym razem muszą #!$%@?ć xD.

Ostatnio rozkopany był plac Dominikański. Jak dzisiaj
@Ogau: tak terenowa też masakra. Progów jest za dużo i są za wysokie.
Generalnie co do tych małp to się zgadzam. W przypadku małp było by 50% szans, ze źle zaplanują remonty. Natomiast dzbany z urzędu miasta źle planują w 99% przypadków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LuxEtClamabunt: ja się zacząłem zastanawiać czy to serio nie jest pomysł Sutryka na zachęcenie ludzi do jazdy komunikacją. Np. mamy teraz remont Pomorskiej od Duboisa do mostu. Kierowcy z Pomorskiej i Duboisa
którzy chcą jechać do centrum muszą przez Duboisa dostać się na Most Uniwersytecki. Dlaczego z Duboisa w prawo prowadzi tylko 1 pas, a nie 2 skoro na moście są 2 pasy? Przecież to wygląda jak celowe działanie na zakorkowanie
Drogi we Wrocławiu to jakiś koszmary. Ludzie.... Myślałem, że urwe koło. Kostki załamane, dziury, koleiny, masa progów zwalniających różnego typu na jednym odcinku drogi. Stan torowisk dno. Tory krzywe, zapadliska i to wszystko w obrębie centrum miasta, na obrzeżach nie lepiej. Kto tam rządzi, by doprowadzić to miasto do ruiny. Wstyd na całą Polskę. Zjechałem niejedno miasto, Wrocław wypada słabo. Szkoda