Wpis z mikrobloga

Mirki doradzicie proszę, chce sobie wstawić aparat ortodontyczny ale za niecały rok wyjadę z miasta w którym mieszkam i teraz nie wiem czy warto zakładać w tym mieście bo może później będę musiała przyjeżdżać na kontrolę itp. Nie wiem czy można przenosić się do innego gabinetu w trakcie leczenia. Czy warto robić teraz w tym mieście czy poczekać?
#ortodoncja #ortodonta #aparatnazeby #stomatologia
  • 19
@SkrytyZolw: Ortodonta określa czy można zastosować clear aligner, nie wszystkie wady można korygować tą metodą.

@manjobanjo:

Nie wiem czy można przenosić się do innego gabinetu w trakcie leczenia.

Nie spotkałam się z ortodontą, który przejąłby leczenie po innym lekarzu. Każdy z nich pracuje na innym systemie, nikt nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności.

Warto dobrze przemyśleć i zaplanować leczenie ortodontyczne.
Ortodonta określa czy można zastosować clear aligner, nie wszystkie wady można korygować tą metodą.


@Nemezja: no wiem i co w związku z tym? Gdzieś we wpisie jest napisane, że nie może się leczyć nakładkami? W jakim celu napisałaś swój komentarz?

@manjobanjo: Wszystko zależy od tego jak bardzo zaawansowana jest wada. To bardzo dobra metoda leczenia, tylko trzeba właściwie do niej zakwalifikować. Natomiast jeśli się kwalifikujesz pod leczenie nakładkami, to na
na ta, ta mocna wada opki i jej mocno cofnięta żuchwa to z pewnością coś co można poprawić aparatem a nie niedorozwój kości
właśnie między innymi przez to że uwierzyłem w takie #!$%@? wyp0pk00w zmarnowałem 2 lata życia i sporo pieniędzy tylko po to żeby dalej płakać oglądając swoje zdjęcia albo patrząc w lustro
lepież żeby @manjobanjo usłyszała od chirurga na konsultacji że jej wada nie wymaga operacji i wystarczy aparat niż
Ortodonta kwalifikuje do operacji, to on prowadzi leczenie ortodontyczne.


tak leczenie ortodontyczne prowadzi ortodonta
może to być np leczenie ortodontyczne w ramach współpracy z chirurgiem i przygotowania do operacji
może to być też "leczenie" ortodontyczne polegające na zrobieniu kamuflażu

jeśli tyłozgry ma podłoże czynnościowe, to w jaki sposób operacja miałaby pomóc?


zapewne w nijaki
ale zakładam że chirurdzy mają trochę więcej rigczu niż (niektórzy) ortodonci i nie wcisną komuś operacji której ten
zapewne w nijaki


@Chodtok: No popatrz, a jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że TYLKO OPERACJA wyleczy tyłozgryz xDD Czy teraz już załapałeś czemu powinieneś milczeć czy dalej będziesz się ośmieszał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeśli opka ma za krótkie kości, to w jaki sposób przesuwanie zębów miałoby pomóc?


To będzie w bardzo niewielkim procencie osób z wadą ortodontyczną, posiadających wadę o podłożu szkieletowym. Poza tym przesuwanie zębów pomaga
Czemu ja miałabym jej dawać jakąkolwiek gwarancję na leczenie nieprowadzone przeze mnie?


nie pytałem o gwarancję na leczenie prowadzone przez kogoś
pytałem o gwarancję na to, że nie trafi na kogoś, kto (ewentualną) wadę szkieletową postanowi "leczyć" kamuflażem
ty tak na serio piszesz czy nie umiesz czytać???????? ( )()()

No popatrz, a jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że TYLKO OPERACJA wyleczy
nie pytałem o gwarancję na leczenie prowadzone przez kogoś

pytałem o gwarancję na to, że nie trafi na kogoś, kto (ewentualną) wadę szkieletową postanowi "leczyć" kamuflażem


@Chodtok: No czyli o gwarancję, że będzie miała właściwie prowadzone leczenie. Poza tym czemu ja miałabym dawać komukolwiek jakąkolwiek gwarancję na działanie innego człowieka, obecego mi człowieka, niezwiązanego w żaden sposób ze mną? Teraz już rozumiem, że trollujesz, bo nikt nie jest aż taki głupi
nigdzie na obrazku nie widzę słowa TYŁOZGRYZ

Czekam dalej na kod ICD-10 choroby o nazwie "mocno cofnięta żuchwa" - ty takich określeń używałeś.


powtarzałem tylko słowa opki która napisała "mam mocna wadę, mocno żuchwę cofnięta do tyłu"
ale jeśli koniecznie w jakimś (jakim?) celu potrzebujesz konkretnego kodu to K07.1 powinien się nadać

Poza tym czemu ja miałabym dawać komukolwiek jakąkolwiek gwarancję na działanie innego człowieka, obecego mi człowieka, niezwiązanego w żaden sposób
Chodtok - nigdzie na obrazku nie widzę słowa TYŁOZGRYZ

 Czekam dalej na kod ICD-10 ...

źródło: comment_1650708837l78suit8NhryYerGuc8FfF.jpg

Pobierz
@SkrytyZolw:

W jakim celu napisałaś swój komentarz?

W takim, żeby uzmysłowić ci, że pleciesz androny.. Nie doradzaj komuś na tematy, o których nie masz bladego pojęcia.

Gdzieś we wpisie jest napisane, że nie może się leczyć nakładkami?

Wspomina o dość poważnej wadzie, więc twój pomysł z nakładkami jest bezsensowny
W takim, żeby uzmysłowić ci, że pleciesz androny..


@Nemezja: W którym miejscu doszukałaś się błędów? Zacytuj proszę.

Nie doradzaj komuś na tematy, o których nie masz bladego pojęcia.


Jestem dentystą, 4 lata uczyłam się ortodoncji. A Ty?

Wspomina o dość poważnej wadzie, więc twój pomysł z nakładkami jest bezsensowny


Jakieś dowody na poparcie swoich słów? Doświadczenie pokazuje, że dla pacjentów "bardzo duża wada" może być zwykłą wadą. Zatem nie traktuje tego