Wpis z mikrobloga

Kiedyś, jakieś nie wiem 10-15 lat temu przesiadywałem sporo na prawda2.info
Jako nastolatka kręciły mnie te historie. Niektóre były totalnie z czapy ale na tyle ciekawie wykreowane, że aż chciałbym zobaczyć o tym film (niektóre nawet udało się zekranizować ;)),
inne zaś faktycznie się sprawdziły.

Mimo, że znaczna większość tego forum to był bullshit, to jedno muzę przyznać - to środowisko nauczyło mnie krytycznego myślenia i tu jest ta pointa do której dążyłem od początku - niektórzy nie traktują teorii spiskowych jako alternatyw, tylko jako prawdę objawioną.
Na głównej co jakiś czas lądują jakieś Bald.tv czy inne cuda wieszczące różne przedziwne scenariusze na najbliższe lata i sporo osób mam wrażenie łyka te wiadomości jeszcze łatwiej i mniej krytycznie niż zwykli kowalscy media pokroju TVN czy TVP.
Masz jakąś teorię spiskową? Spoko, zgłębiaj, dowiaduj się, szukaj poszlak, a później faktów, potwierdzeń. Stawanie za daną teorią tylko dlatego, że jest w kontrze do mainstreamu robi z ciebie jeszcze większego debila niż "tłuszczę".

Parafrazując - włącz TV i włącz Internet i włącz myślenie ;)
#teoriespiskowe #szury #wef #klausschwab #baldtv #nwo #chemitrails #prawda2info
  • 3
@loczyn: Definicja teorii spiskowej jako alternatywnej tez jest bledna. W przypadkach wielu teorii nie da sie stwierdzic co jest oficjalne a co nie, bo np czy to co glosi wiekszosc jest wersja oficjalna? Mi slowo oficjalna bardziej kojarzy sie z taka, ktora jest uznana przez sluzby panstwowe np, bo czesto teorie dotycza domniemanych dzialan kryminalnych i sluzby panstwowe np twierdza cos w danej kwestii. Czyli wersja oficjalna.

Co jesli w danej
  • 0
@dr_gorasul: Dotyczy obu stron. Mainstreamu jak i tych spod znaku „włacz myślenie”. Covid i szczepionki trochę pokazały, że jednak prawda leży po środku i obu stronom przydaloby sie krytyczne myslenie :)