Wpis z mikrobloga

Poproszę o wypowiedź największych euroentuzjastow na temat aktualnej polityki Niemiec. Od lat wysłuchiwałem o postępie, wielkiej wspólnocie, solidarności europejskiej i wolności. Mi coś się aktualnie nie zgadza ale liczę, że zostanę solidnie wyjaśniony.
#ukraina #pytanie #bekazlewactwa #bekazprawakow #uniaeuropejska
Pobierz Bubsy3D - Poproszę o wypowiedź największych euroentuzjastow na temat aktualnej polity...
źródło: comment_1650690597Tm3godig7ZFV6RJOMtPn4D.jpg
  • 31
@Bubsy3D: neuropki stuliły ryj. Panicznie zajmują się teraz szkalowaniem Polskiego rządu (jaki by nie był), ale widać, że ich działania straciły na koordynacji i jednolitości mowy (bo zaczęłyby mówić tym samym językiem co ruscy). Więc obecnie mają taki brain fuck, że można w końcu odetchnąć od ich odpłatnej twórczości w każdej przestrzeni życia.

P. S. Zapmniales o #neuropa
@Bubsy3D: chciałbym powiedzieć, że się pomyliłem, gdyż uważałem, że takie Niemcy to nie są gupie jak buty. No ale uzależnili najmocniejszą gospodarkę Unii od zamordystycznej Rosji, a teraz banda przekupionych rosyjskimi rublami polityków udaje, że ludobójstwo na Ukrainie nie ma miejsca. Albo po prostu im to wisi. Okazali się krótkowzorcznymi cymbałami. Co niestety nie zmienia faktu, że my, jako Polska, mamy do wyboru albo Unię albo być częścią ruskiego miru.... czuli
@Bubsy3D: Różnica celów, niemiecka doktryna Eurazji pod egida Berlina została naruszona i widać ich polityczne elity są na tyle ograniczone, ze nie potrafią działać przy takim szoku.

Chyba wszyscy się zgadzamy, ze niemieckie działania są słabe jak ruska armia, natomiast reszta unii działa dość pozytywnie. Poza Francja, gdzie trwają wybory (a pomimo tego Macron wysyła sprzet) każdy kraj w ten czy inny sposób deklaruje wsparcie, a unia jako taka działa jako
@twisterro: jeśli o Unii mowa nie zapominajmy też o Węgrzech, które owszem przyjmują uchodźców i udzielają im pomocy, ale na tym się kończy ich jakiekolwiek wsparcie dla Ukrainy. Orban otwarcie mówi, że nie wie kto dokonał zbrodni w Buczy, jednym z jego największych wrogów jest Zełeński, nie przepuszcza przez Węgry transportów z bronią, nawet drogą lotniczą, będzie płacił za gaz i ropę w rublach, zapowiada weto dla dalszych sankcji dot. gazu
@emilius: a czy ja powiedziałem, że nie? Rząd, każdy, należy ściśle kontrolować i pociągać do odpowiedzialności.
Ale co by nie mówić, to w sytuacji wojny na Ukrainie zajebiscie zareagowali - nie dali się wciągnąć w gierki i w tej konkretnej sytuacji stanęli na wysokości zadania.
polityki Niemiec. Od lat wysłuchiwałem o postępie, wielkiej wspólnocie, solidarności europejskiej i wolności


@Bubsy3D: No tak bo Europa to tylko Niemcy, a precyzyjniej aktualny niemiecki kanclerz (choć Makrela czy wypowiedzi niektórych generałów też wołają o pomstę do nieba). Nie wiem co robią tutaj hasła postępu czy wolności? W jaki sposób się zdezawuowały podczas tej wojny? Zresztą nie ważne, nawet nie chce wiedzieć.
neuropki stuliły ryj.


@Mecowaty: Neuropki wspierają Ukrainę i szkalują agresora (rosję), a wy kolejny raz w butach pisowskiej propagandy najwięcej ujadacie na Niemców (a teraz już na całą UE, bo UE to przecież Niemcy według tej propagandy), choć poza rządem, jako naród zachowują się raczej przyzwoicie. Prasa ładnie tam griluje Scholtza. UE też działa i raczej staje na wysokości zadania, pomijając hamulcowych niemieckich i węgierskich.
@Bubsy3D: Niemcy się skompromitowały i kompromitują na arenie międzynarodowej. Szansa dla Polski i wielu innych państw, aby znaczyć więcej w UE.

Węgry i Niemcy najwięcej z państw UE stracili na tej wojnie.
Ale rząd puki co średnio działa.


@emilius: No niestety, choć widać było, że koalicjanci mają trochę inną optykę i walczyli o zmianę postawy Sholtza. Zobaczymy co jeszcze z tego wyjdzie. Ogólnie po SPD można się było takiej postawy spodziewać, już Heiko Maas (też z SPD) niezłe fikołki robił z rok temu z zapewnieniami jak neutralny jest NS2 dla bezpieczeństwa Ukrainy choć niemal w tym samym czasie działania rosyjskie wskazywały coś innego.