Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem kompletnie toku rozumowania pewnych ludzi odnośnie posiadania dzieci. Chłopie zobaczysz że zaraz będziesz miał trzydziestkę, twoja kobieta też i już nie będziecie mieli tyle sił na dziecko. A jak odpowiesz, że w ogóle nie planujecie mieć to coś im się zwiera w mózgu, no bo jak to tak. Dlaczego nataliści nie dopuszczają takiej ewentualności, tylko zawsze na zasadzie, że przecież i tak będziesz miał więc lepiej odchować za młodu.
Masa facetów w męskim gronie po trzech piwach wyjawi że drugi raz by się nie zdecydowali, cała magia znika po nieprzespanym miesiącu. I dosłownie każdy młody rodzic narzeka na te nieprzespane noce, kolki i inne dolegliwości kaszojada.
Nie rozumiem co jest takiego magicznego w tym całym rodzicielstwie.
#antynatalizm
  • 95
Magiczne to to jest kropka. Ale cała reszta się zgadza, ja przyznam rację że bym się drugi raz nie zdecydował nawet bez piwa. Nie każdy jest do tego stwozony i tyle jeśli tego nie czujesz to nie poczujesz.
@Emnesti: Uwielbiam ten argument "zrób jak najszybciej to będziesz miał szybciej spokój". Bardzo zachęcające do rodzicielstwa. Kiedy oni się w wieku ~25 lat władowali w pieluchy ja zwiedziłam pół świata, rozkręcałam karierę, rozwijałam hobby, nie wyobrażam sobie jak można zmarnować młodość w takim wieku na smarki i podcieranie tyłków, najlepsze lata życia spędzić na odliczaniu lat kiedy w końcu będzie można odpocząć i zacząć żyć. Tylko jak przyjdzie ten moment to
@Emnesti mam dziecko od ponad roku. Ani jednej nieprzespanej nocy.. raz w nocy musiałem go z pół godziny nosić..

A po drugie rodzicielstwo to nie tylko pierwsze 12 miesiący życia dziecka... Rodzicem jesteś dalej gdy ma 5-10-15-30 lat... Zapytaj tych kumpli za 5 lat czy dalej żałują dziecka.

Pytanie rodzica o to gdy dziecko ma ok roku nie jest żadnym benchmarkiem. Zapytaj jak wyżej gdy ma 5-10-15-30 lat dziecko, to będziesz miał
@KotBojowy: czy ja wiem. Antynatalami są ludzie którzy niejednokrotnie coś osiągnęli i wiedzą ile w tym trudu aby dobrze ustawić sobie życie, więc chcą oszczędzić tego samego swoim dzieciom poprostu ich nie sprowadzając. Nie ma dzieci, nie ma problemu. Tak, z pewnością osoby pracujące w fabryce azbestu, które wpadły w zawodówce są wygrywami, no bo przecież mają bombelka.
@Emnesti: Zawsze mnie boli jak widzę tag antynatalizm w tekście, który nie jest o antynatalizmie tylko o stylu życia. Antynatalista nie rozważa czy będzie jemu lepiej czy gorzej przy rozważaniu potomstwa tylko rozważa czy potencjalne zło tej decyzji dla tego potomstwa przewyższy dobro i uznaje, że albo na pewno przewyższy albo że prawdopodobieństwo jest zbyt wysokie, aby ryzykować.
Nie rozumiem co jest takiego magicznego w tym całym rodzicielstwie.


@Emnesti: No i nie ma innego sposobu, żeby zrozumieć niż mieć własne dziecko. Ja, zanim miałem córkę, nigdy nie myślałem, że będzie ona dla mnie najważniejszą osobą na świecie. A dziś wiem, że Kocham ją ponad wszystko i oddałbym za nią życie. Nie da się sobie wyobrazić tej więzi, bo to nie jest to samo co miłość do żony czy matki
@Emnesti: bez dziecka pewnie bym wiódł życie przegrywa przed kompem - tyle, że z żoną.
Dzieciak jednak daje energię i motywuje. Chce mi się gdzieś jechać, by jemu pokazać. Wspólne budowanie z klocków to niezła frajda. Dbam o zdrowie, by nie został młodo bez ojca - kiedyś miałem to w d( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zmuszam, nie zachęcam, ale po pierwszych trudach jestem zadowolony
@Emnesti: w sumie na wykopie tylko są takie wysrywy jak ten powyżej, który obala jakiegoś chochoła rodem z Polski Z. Nie znam nikogo w wieku produkcyjnym, kto by walił takie teksty xD Powtarzacie jakieś mityczne teksty sprzed 30 lat jako jakąś prawdę objawioną xD
@ManiacTeam:

bezdzietni często wręcz narzucają swoje zdanie i uważają się za osoby lepsze


Jeśli bezdzietni robią to na gruncie stricte prawdziwie antynatalistycznym, to rzecz jasna mają rację i czynią słusznie. "Narzucanie" antynatalistycznych faktów w odpowiedzi na bezczelne narzucanie życia jest w pełni poprawne.

Chcesz dzieci to masz, nie chcesz to nie masz i nie ma co narzucać swojego zdania na siłę.


Chcesz dzieci, to nie masz. Nie chcesz, to też nie
@hosearkadiomorales:

ja nie rozumiem po #!$%@? komuś mówić jak ma żyć


Osobnikom pałającym chęcią gwałtu mówi się jak mają żyć i czego mają nie robić.

Chcesz mieć dzieci to sobie miej


Osobnikom pałającym chęcią gwałtu nie pozwala się gwałcić.

Rodzicielstwo ma swoje plusy i minusy


Dla osobników pałających chęcią gwałtu gwałcenie ma swoje "plusy" i minusy. Odczuwają przyjemne doznanie, po czym zostają odpowiednio ukarani.
@Sl_w_k_1: Zapytałem, właśnie i matka i ojciec stwierdzili, że mimo mojej 3 rodzeństwa, nigdy nie mieli tak #!$%@? ze mną bo w ogóle spać nie chciałem, cały czas wyłem. Sami stwierdzili, że nawet zacząłem im związek rozwalać bo całe dnie chodzili #!$%@? i zmęczeni.
@Neko-chan51: Posiadanie dzieci to hobby? Weź rozbieg.

@alfaalenieomega: Yhym. Czyli według ciebie posiadacze gówniaków nie zwiedzają, wiecznie mają problemy i mają #!$%@? jak ty bo byłeś zwykłą wpadką. Jak wyżej, rozbieg i ściana.

@HAL__9000:

Jeśli bezdzietni robią to na gruncie stricte prawdziwie antynatalistycznym, to rzecz jasna mają rację i czynią słusznie


Jeśli bezdzietni #!$%@?ą takie kocopoły to świadczy, że nie mają z kim spłodzić potomka bo nikt normalny nie
@ManiacTeam:

Chodziło jej o ten twój wysryw:

„@Itachi_Uchiha: Wracaj do świata anime, dziecko”.

Jeśli bezdzietni #!$%@?ą takie kocopoły, to świadczy, że nie mają, z kim spłodzić potomka, bo nikt normalny nie rozmnoży się z durniem lub boją się, że zostaną sami z problemem, bo dzisiejsze związki powstają na chwilę.


Nie dziwię się, że HAL dostał bana, gdy codziennie trafia się baran twojego pokroju.

Nikt normalny nie rozmnoży się z durniem.


Hahaha
Chodziło jej o ten twój wysryw: "@Itachi_Uchiha: Wracaj do świata anime, dziecko"


@Zerero: Czyli też niech wraca do świata anime pisząc "myr, myr, jestę kotę.

Nie dziwię się że HAL dostał bana, gdy codziennie trafia się baran twojego pokroju.


@Zerero: Dziwię się, że nie dostał perma za swoje zachowanie a barana to w lustrze widzisz na codzień.

Hahaha spojrzałeś kiedyś dalej niż czubek swojego nosa? Właśnie ci durnie najchętniej się
@ManiacTeam: Nie dla wszystkich, ale dla mnie dzieci kojarzą się z problemami, brakiem czasu i koniecznością szukania opiekunki jak się chce jechać na wakacje. A rozbieg w ścianę to powinieneś ty zrobić za to, że nie dopuszczasz, że ludzie nie chcą mieć dzieci bo tak jest dla nich wygodniej
@alfaalenieomega: Ale ja dopuszczam tę możliwość. Problem w tym, że antynatale tego nie widzą. Od początku piszę o wyborze i nikt nikomu nie każe mieć dzieci na siłę, ale antynatale twierdzą, że tylko ich wybór jest słuszny i jeśli ktoś ma inny punkt widzenia to jest durniem, samolubem, sprowadza cierpienie na świat i inne tego typu fikołki.