Wpis z mikrobloga

Jak nauczyć kota jeść czegoś innego niż whiskas? Kicia ma 5 latek i nie chce nic innego jeść niż whiskas karmę suchą. Kupujemy jej różne rodzaje karmy suchej i ma pełna michę w ciul drogiej i dobrej karmy z doliny Noteci to w ogóle jej nie tyka. Karmy mokrej nie chce jeść wcale, nigdy nie chciała, nie mam pojęcia dlaczego. Nie kupujemy jej karmy mokrej byle jakiej tylko tez takie droższe a tez gardzi. Nawet nie mówię bo żadnej szynki itp tez nie skosztuje, wszystko obwącha oblize się i na tym się skończy. Z mokrych karm wylizuje tylko sos. Zaczęliśmy jej kupować coś takiego jak taka kocia zupa gdzie jest dużo sosu i trochę mięsa i wylizuje tylko sos i wola o więcej i więcej bo w ogóle się tym nie najada. A takto to nic prócz whiskasa nie tyka. Jak ją nauczyć jeść mokrą karmę? #koty #kot
Undying - Jak nauczyć kota jeść czegoś innego niż whiskas? Kicia ma 5 latek i nie chc...

źródło: comment_1650800712ZalgAvGPIni9QKRNVS5C22.jpg

Pobierz
  • 9
@Undying: A próbowałeś dawać jej surowe mięso i podroby? Moja też nie zje żadnej kiełbasy czy szynki, wylizuje samą galaretkę albo sos z mokrej karmy, nic jej nie smakuje, chciałaby tylko suche chrupki. Ale jak poczuje mięso to od razu się łasi żeby jej dać XD Ciężko nauczyć kota nowych smaków jeśli od zawsze jadł jeden rodzaj karmy.
@miauczar: nie polecam głodzić, mam taką samą wybredną kotkę. Mokrą karmę muszę co chwile zmieniać, bo nudzi się jej smak. Z suchej lubi purine, a jak kupiłam jej zdrowszą karmę to z początku ją zjadała, później jak ją jadła to za chwile żygała karmą, a później wcale jej nie jadła i żygała żółcią, bo głodna … koty są psychiczne
@miauczar: @Sandrinia: próbowaliśmy metody ze zostawiamy tylko tą lepsza karmę w misce i wtedy chcąc nie chcąc w końcu musi ją zjeść to jej na tyle nie smakuje że je bardzo mało albo ją zwróci a smak teoretycznie wybrany jest ten sam co whiskas czyli np wolowinka, próbowaliśmy tez zmixowac dwie suche czyli whiskas i dolina Noteci No to wybiera sobie z między chrupek tylko chrupki whiskas i najchętniej to
@Undying: jak macie dalej whiskas w domu, to kot nadal czuje jej zapach. Po pierwsze lepiej byłoby całkowicie przerzucić się na karmę mokrą że względu na kocie nerki, a suchą jedynie posypać mokrą dla smaku