Wpis z mikrobloga

Około 9 lat temu matka kazała mi zostać chrzestnym, a jako że byłem wtedy nieśmiałym dzieciakiem to miałem mało do gadania.
Nigdy nie interesowałem się tym dzieckiem a prezenty zawsze kupowała mu matka. Do mojej 18 jeszcze jeździłem dać prezent ale potem już jeździła sama.
Wczoraj byłem u rodziców na obiedzie i jako, że za chwile są komunie to zapytali się mnie czy coś już kupiłem na prezent bo to jest duży wydatek i jej nie stać. Jak wypomniałem im, ze od zawsze mówiłem żeby zbierali na komunie to dostałem odpowiedz, ze myśleli, ze żartuje i jak dorosnę to mi przejdzie xD

Jak powiedziałem, ze zapomniałem o komunii i już mam plany to usłyszałem „co może być ważniejsze od komunii chrześniak która jest raz w życiu”

Zgadniecie kto za 2 tygodnie jedzie na miesięcznego tripa po US akurat w czasie komunii i na kogo się rodzice obrazili xD

  • 38
chrzestny musi mieć ukończone 16 lat


@Limonene: nie za bardzo. Mój kolega z podstawówki (notabene taki Paweł #pdk) był chrzestnym swojej siostry, kiedy miał lat 11. Mój chrzestny również miał mniej niż 16 lat. Wciąż, w wieku 16 lat jak najbardziej miał prawo nie wiedzieć na co się pisze i nie da się tutaj mówić o jakiejkolwiek głupocie ze strony OPa.

@k_EZ no pewnie, przecież wykop to elita internetu, dojrzała,
20 lat a nie 9

skąd wziąłeś to 9 i jakie to ma znaczenie? Że takie przepisy weszły 9 lat temu?

przesady że szesnastolatek nie wie co to znaczy być chrzestnym, tym bardziej że sam go ma


@Limonene: serio? Może ty masz ze swoimi chrzestnymi dobry kontakt, regularnie się spotykacie, pamiętają o Twoich urodzinach, interesują się tobą, kupują prezenty z różnych okazji. Ja nie ( tak samo jak większość ludzi) i
@Axoi: OP miał pewnie co najmniej 16 lat wiec coś tam już powinien wiedzieć.

@xmadesio:
Co do mojej wypowiedzi, zmieniam jedna rzecz bo chyba to przeoczyłem. Teraz doczytałem, ze tym dzieckiem sie nie interesowałes od kilku lat. Wtedy faktycznie olej to. A w ogóle zostałeś osobiście zaproszony? Bo jeśli została zaproszona mama i coś w stylu „przekaz synowi ze tego i tego dnia jest Komunia” no to xD jesteś już
@Limonene chrzestny nie musi mieć 16 lat. Może na papierze tak jest, ale realia są zupełnie inne. Niedalej jak trzy lata temu czternastolatek z rodziny mojego kumpla został wmanewrowany w bycie chrzestnym dziecka swojego brata.