Wpis z mikrobloga

Nie mogą dawać tych reklam przed zakupem? Po zakupie te reklamy nie interesują mnie wcale.


@dzieju41: Skąd mają wiedzieć, że szukasz butów? Targetują Cię dopiero jak wpiszesz w google buty, wcześniej jeśli nie wykazałeś zainteresowania butami to skąd mają wiedzieć, że chcesz coś kupić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fanatyk_Wedkarstwa: to heheszki ze zużyciem butów
Ale jak masz włączoną lokalizację i jesteś zalogowany na google to można zobaczyć ile km sie zrobiło na piechotę, ile rowerem a ile samochodem.
to heheszki ze zużyciem butów


@Drzewid: no wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jak masz włączoną lokalizację i jesteś zalogowany na google to można zobaczyć ile km sie zrobiło na piechotę, ile rowerem a ile samochodem


Ale chyba timeline też trzeba mieć włączony? To wtedy widzisz gdzie i kiedy byłeś.
Nie mogą dawać tych reklam przed zakupem? Po zakupie te reklamy nie interesują mnie wcale.

Skąd mają wiedzieć, że szukasz butów? Targetują Cię dopiero jak wpiszesz w google buty, wcześniej jeśli nie wykazałeś zainteresowania butami to skąd mają wiedzieć, że chcesz coś kupić?

@dzieju41: @Fanatyk_Wedkarstwa: Google ma potężne algorytmy. Skubańcy potrafią czytać w myślach, przynajmniej tak to wygląda. Na podstawie pewnych zachowań mogą zaobserwować jakiś wzorzec i np. na podstawie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@buysy: wydaje ci się, że Google poświęciło swoje zasoby na podsłuch i analizę, a najprawdopodobniej twój kolega przed, albo po rozmowie po prostu szukał w Google informacji na ten temat i reklama wyświetla się każdemu, kto przez godzinę przebywał w jego otoczeniu :P
U mnie w pracy ktoś ogląda szlaufy na Instagramie i też mi zaczęły się wyświetlać jakieś bezpruderyjne modelki zamiast klocków lego i znajomych z tańców.