Wpis z mikrobloga

Mam dość ciężkie drzwi wejściowe i ostatnio jak regulowałem bo trochę opadły, zauważyłem że przy górnym zawiasie trochę popękały, nad i pod zawiasem, ~1-2mm szczeliny. Obawiam się żeby się dalej nie rozwaliło szczególnie że dość często bywają otwarte na oścież, da się/warto to czymś wypełnić? Czy jakieś inne rady? inb4 nie zostawiaj otwartych, nie zostawiam, czasem z przyczyn niezależnych muszą być (,)

#majsterkowanie #remontujzwykopem #budujzwykopem #warsztat #narzedzia
Pobierz
źródło: comment_1650971360YDz7b2SopayONHTDFmDXZ5.jpg
  • 2
@Toent: ściągnij drzwi, wykręć zawias, rozchyl delikatnie pęknięcie i posmaruj klejem do drewna klasy d4 lub nawet d3. Złap ściskami. Wyczyść, wkręć zawias, załóż i dobrze wyreguluj. Najpewniej były za blisko ościeżnicy i przy zamkniętych było naprężenie na zawiasie, albo za szeroko otwarte i na zasadzie dźwigni pękło. Może warto jakiś odbojnik zamontować na przyszłość
dobra, teraz widzę że w sumie nie napisałem najważniejszego ( ͡° ͜ʖ ͡°), a zdjęcie wstawiłem takie se, to pęknięcie jest w ościeżnicy, a nie drzwiach i nie da rady tego złapać żadnym ściskiem

@aleja6grobnr4: dzięki za rady, coś pomyślę, bo sam ich nie będę w stanie teraz zdjąć, a odbojnik jest, ale taki wypierdek na tynku elewacji , zamontuje zaraz coś jeszcze na kostce