Wpis z mikrobloga

Siemanko Mircy i Mirabelcy.

Szukam składanej piły do drewna. Do używania na biwakach, ogniskach, na wakacjach i ogólnie w lesie.

Waga chyba nieważna, liczę na ergonomię i dobrą jakość i wytrzymałość.
Chyba piła składana jak scyzoryk będzie bardziej wytrzymała od takiej z wysuwanym ostrzem?

Budżet: jeszcze nieokreślony. Byle nie sprzęt z tytanu za milion pińcet. Chcę kupić jedno dobre narzędzie, a nie jedno tanie, do wywalenia, a drugie w końcu dobre i droższe.

#las #turystyka #bushcraft #narzedzia
  • 13
@mlek: tego też miałem na uwadze, ale jednak za duży bydlak :D


@Masterczulki: tak sie tylko wydaje, wchodzi na luzie do plecaka a dzięki długości masz duży "zapas mocy" i do pokonania są naprawdę spore kłody bez większego problemu. Przydaje się naprawdę! A Bydlak to jest katanaboy :]
@mlek: a czemu ta piła Silky Bigboy wymaga specjalnej techniki pracy? Czemu siłę się przykłada ciągnąc, a pchając nie? Przecież to ma zawias, a nie piła rozsuwana, blokowana pokrętłem. Ten zawias nie wytrzymuje nacisku w przód, czy co? To się tyczy wszystkich pił rozkładanych, czy tylko tego modelu?
Wolałbym raz kupić dobry sprzęt i mieć na lata, a nie zepsuć po pierwszym biwaku.
@Spawacz-slusarz-akrobata: Silky jest bardziej profesjonalna. Jak umiesz jej używać to praca z nią to przyjemność. Ale nieumiejętnie używając można ją zepsuć. Nie jest pancerna. Na siłę jak będziesz pchał to może się zaklinować, a Ty siłą pchania ją wygniesz. Piły japońskie tną przy powrocie i jest to dobrze przemyślane. Przy ruchu powrotnym nic nie zepsujesz.
Tyczy się to wszystkich pił które nie są sztywne jak kawał grubej blachy.
Im dłuższa tym
@Spawacz-slusarz-akrobata: dokładnie tak jak napisał @Vadzior - brzeszczot silky jest dość elastyczny, w momencie gdy go pchasz przez szczeline i się zablokuje- można go wygiąć albo złamać. To nie jest w sumie żadna wielka technika której się trzeba uczyć, po prostu drobna rzecz o której należy pamiętać a o czym też nie wszyscy wiedzą więc ostrożnie przy pożyczaniu jej innym niekumatym ludziom. Dzięki temu że te piły mocniej tną przy powrocie
mlek - @Spawacz-slusarz-akrobata: dokładnie tak jak napisał @Vadzior - brzeszczot sil...