Wpis z mikrobloga

Komputer bez backupu to jak poranek bez kawy...chaos i zgrzytanie zębów...

Zgarnij darmowy backup w chmurze Synology C2 na okres 1 roku i fajny gadżet od Synology.

Co, gdzie i jak?

1. Przetestuj od dzisiaj do następnego poniedziałku (02.05.2022) naszą chmurę C2 pod linkiem tutaj: https://sy.to/mztg9 - oczywiście bezpłatnie!
2. Opisz wrażenia z testowania w komentarzu pod tym postem do 04.05.2022
3. .... nie ma trzeciego podpunktu, bo zadanie jest tak proste, że nie ma potrzeby dalszego tłumaczenia ;)

Ogłoszenie trzech zwycięzców odbędzie się w piatek, 06.05.2022.
Wybierzemy najciekawsze komentarze i opublikujemy na naszej stronie tutaj: https://sy.to/o0usd

Tutaj prosimy o Waszą zgodę opublikowania wypowiedzi w wiadomości prywatnej przez konto wykop.pl, która jest warunkiem otrzymania nagrody!

Wasze opinie będą opublikowane anonimowo, pod loginem używanym na Wykopie.
Regulamin konkursu tutaj

#hosting #serwery #synology #ciekawostki #programowanie
Pobierz Synology_Polska - Komputer bez backupu to jak poranek bez kawy...chaos i zgrzytanie z...
źródło: comment_1651046578th8Xpq3ycSBZzrCjh5pC6R.jpg
  • 97
NAS to nie backup. Ileż razy to można powtarzać. A nawiasem mówiąc sama korzystam z DS720+ i polecam. Odkąd mam NAS praca na wielu komputerach stała się przyjemniejsza.


@0w202122: Chyba miałaś na myśli RAID to nie jest backup. Ehhh tak to jest jak różowe pchają się do zabawy :)
jak dla mnie to przychrzanianie się o pierdoły

@mr_hammerer: ja też to tak widzę.
@0w202122: gdy zwykły użytkownik ogarnie cykliczne kopiowanie zasobów swojego komputera na NASa to już dla niego będzie to dobry backup. Nawet jeżeli nie będzie miał wersji z danego dnia, bo w większości przypadków usera obchodzą tylko aktualne dane :)
Co polecacie do backupów? Jestem hobbystycznym fotografem i grafikiem. Mam już 2 zewnętrzne dyski zapełnione zdjęciami, i kilkadziesiąt GB różnego rodzaju graficznych rzeczy. 2-3TB wydaja sie optymalne
Portal z#$@#$ny reklamamy to teraz jeszcze normalne wpisy jako reklamy x<#$@$>D


@Fr33: świat oszalał, internet nie jest za darmo! nawet ten śmieszkowy, jak żyć
Porażka. Modele bez 2.5GE, ew, takie za 5 koła z możliwością podłączenia karty sieciowej własnej (za dodatkową kasę). SUPER!
Płyty główne od średniej półki wzwyż (takie od 500zł brutto) mają 2.5GE. Odroid za kilka stów miał 2x2.5GE. QNAP ma od dawna 2.5GE
Synology ma tylko 1GE. Brawo!
1GE to ~118MBps, kiedy zapis i odczyt dysków SSD SATA to ~400-500MBps. Nawet HDD 18TB mają 200-270MB/s transferu JEDEN, a co dopiero macierz.

Co za
Dzisiejsza pogoń za pieniądzem oraz kres możliwości doprowadziła producentów dysków do kombinowania i tak mamy "świetną" technikę zapisu zwaną #smr która to tak upycha dane, ścieżka obok ścieżki, że nawet jak dysk będzie miał pieldyriard obrotów to i tak trzeba grzecznie czekać aż się wsz zapisze.
Technika #ssd nie nadaje się do archiwizacji danych i jedyne co pozostaje to nie ekonomiczne #plytycd ale szkoda życia na oczekiwanie wypalonej płyty...
#sdworm stał sie
co to za sponsorowane gówno mi wyskakuje, myk na czarną


@jerry_owies: o, dobrze wiedzieć, że @wykop to wprowadził, bo jak kiedyś pytałem @a__s, to mi napisała, że nie można czegoś takiego kupić.

@a__s pytam tutaj, bo na wiadomości mi od roku nie odpisujesz (co jest po prostu nieprofesjonalne): ile kosztuje taki wpis na głównej?