Wpis z mikrobloga

Mirki,
który dom maklerski polecacie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałbym ulokować co miesiąc niewielką sumę swoich oszczędności by powoli uczyć się inwestowania na giełdzie. Przeglądałem już parę domów maklerskich - ale chciałbym się od was dowiedzieć.
Więc jak? Pomożecie?

#gielda #inwestycje #inwestowanie #akcje
  • 18
  • Odpowiedz
ale i tak prawie na talerzu dają wartości to PIT-38


@kalkulatorgieldowy: W tym roku było to wyjątkowo zrobione, bo ludzie oburzyli, że nagle wyskoczyli z pomysłem, że nie będzie wystawiany pit 8C za transakcje na giełdach zagranicznych. Nie liczyłbym, że to będą robić co roku.
  • Odpowiedz
@Korandosama: Xtb nie ma prowizji ale zarabia na spread. Nie maja wszystkich polskich akcji i IKE.
Polecam za to BOŚ, maja wwzystkie polskie akcje, IKE, formularz W8-BEN no i sa niezawodni. Mam tam konto od 2014. Xtb miałem wczesniej i nie polecam.
  • Odpowiedz
@Korandosama: XTB jeżeli zamierzasz się uczyć zawierając wiele transakcji małymi kwotami - oszczędzisz na prowizjach.
Sam głównie z Bossy korzystam, bo mam tam swoje konto IKE, ale to do inwestowania pasywnego.
Jak zagraniczny rynek to Interactive Brokers.
  • Odpowiedz
@Trader2137: @minvt: @Kolczaneiro: Mam pytanko koledzy, też szukam chciałem głównie zainwestować długoterminowo w jakieś zagraniczne globalne ETFy, coś takiego na BOŚu dostane? Nie ma problemu potem z rozliczeniem takich cudów? Teraz mam ING, ale tam tylko rzeczy z GPW są i trochę nie ogarniam jak to jest z tym inwestowaniem na zagranicznych giełdach, czemu takie ING np. tego nie udostępnia :(.
  • Odpowiedz
@Korandosama: Niewielka suma to 100 zł/msc czy więcej? Jeżeli chcesz isc na longa czyli do emerytury zastanów się nad ikze/ike

Jak jesteś mega zielony to polecam kupić Finasowa Fortece, Iwucia. Również on polecał mBank jako ikze w akcje zagraniczne.

Jak jesteś już na wyższym levelu to są inne pozycje i inni inwestorzy do polecania ale nie przeze mnie.

Jedno tylko od siebie dodam ze jeżeli masz tylko 5-10 koła oszczędności to
  • Odpowiedz
@dzester: Niewielkie to 500-1000zł/msc. O emeryturze nie myślę jeszcze bo to dla mnie bardzo, ale to bardzo odległy okres jeszcze.

Dzięki za polecenie, zapewne zakupię bo widzę pochlebne opinie na temat książki. Obecnie czytam "Bogaty Ojciec. Biedny Ojciec" Roberta Kiyosaki ;)

Aktualnie robię studia inżynieryjne, mam całkiem dobrą pracę z dobrą (jak na rejon) płacą. Dlatego szukam możliwości powiększania już swojego kapitału. I tak błądzę. Ostatnio czytałem o inwestowaniu na giełdzie
  • Odpowiedz
@dzester: Co do podyplomowych studiów. Pracuję w korpo i zastanawiam się nad zmianą. Czy możesz może poradzić coś żeby się nieco przebranżowić i fajnie zarabiać?
Co do XTB - które konto walutowe wybrać? Revolut będzie bezpieczny?
  • Odpowiedz